30 lat ISOVER w Polsce - Cloned

30 lat ISOVER w Polsce - banner główny

Świętujemy jubileusz ISOVER w Polsce!

W roku 2023 obchodzimy uroczyście 30-lecie obecności marki ISOVER w Polsce.

Jest to okazja do wspomnień, ale przede wszystkim trzydziestoletnia historia współtworzenia polskiego rynku budowlanego, dostarczania Inwestorom i Wykonawcom najlepszych rozwiązań izolacyjnych oraz budowania trwałych relacji z Partnerami biznesowymi.

Dla nas to punkt wyjścia do dalszego rozwijania asortymentu izolacji termicznych i akustycznych. 

Budynek ISOVER w Gliwicach

"30 lat to dopiero początek" - bo przy całej świadomości drogi, jaką polskie budownictwo pokonało od wczesnych lat '90, mamy świadomość, że jedyną stałą rzeczą jest zmiana, a to inspiruje nas do udoskonalania naszych rozwiązań, tak by w jeszcze wyższym stopniu zapewniać naszym Klientom komfort, energooszczędność, a naszym Partnerom w biznesie - trwałe korzyści i pewność, że razem możemy więcej.

"30 lat to dopiero początek" - bo wiemy, że dla wielu młodych ludzi to czas na nowy etap w życiu. Zakładamy rodziny, którym chcemy zapewnić to, co najlepsze. Budujemy lub remontujemy domy z myślą o komforcie i bezpieczeństwie naszych najbliższych. Z troską patrzymy na nasze dzieci, chcąc dać im jak najlepsze warunki rozwoju.

Słowa "ciepło, cicho, bezpiecznie", z którymi utożsamiana jest marka ISOVER, nabierają dla nas nowego znaczenia. Poszanowanie środowiska i energooszczędność, tak ważna dla ISOVER, inspiruje nas do tworzenia najwyższej jakości produktów, które wybierają Polacy, gdy decydują się na komfortowy, ciepły i bezpieczny dom.

Dla ISOVER 30 lat to nie tylko bogate know-how i doświadczenie, liczne wyróżnienia i nagrody, za które jesteśmy wdzięczni i które potwierdzają, że zmierzamy w dobrym kierunku. Jesteśmy dumni, że ISOVER Multimax30 produkowany w gliwickim zakładzie ISOVER ma najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród wełen mineralnych na świecie. Jednak nie zatrzymujemy się i patrzymy w przyszłość.

Naszym działaniom przyświeca Cel nadrzędny, jakim jest "Making the world a better home". Dlatego w codziennej pracy dbamy o to, aby nasze działania, innowacje i rozwiązania, przyczyniały się, by świat był piękniejszym oraz bardziej zrównoważonym miejscem do życia. Zarówno w aspekcie przestrzeni nam najbliższej, czyli komfortowych domów, ale też w szerszym znaczeniu - jako dbałości o lepszy dom – planetę, która jest naszym wspólnym miejscem do życia.

 

Przed nami nieskończenie wiele możliwości!

Poznaj ISOVER

Marka ISOVER to synonim najwyższej jakości, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak Teraz Polska, Konsumencki Lider Jakości, Top Builder, Kreator Budownictwa. Wykorzystanie naszych produktów to nie tylko gwarancja jakości i komfortu, ale również ochrona środowiska. 

eraz Polska, Konsumencki Lider Jakości, Top Builder, Kreator Budownictwa

Rozwiązania ISOVER mają kluczowy wpływ na izolację termiczną, akustyczną i bezpieczeństwo pożarowe stosowanych przegród, dzięki czemu zdecydowanie poprawiają komfort, bezpieczeństwo i koszty użytkowania oraz znacząco ograniczają emisję gazów i zanieczyszczeń do atmosfery. 

ISOVER, jako światowy ekspert branży izolacji budowlanych, stale prowadzi prace badawczo rozwojowe, tworząc coraz bardziej wydajne i wysokojakościowe produkty, spełniające najważniejsze wymagania stawiane przez wykonawców i odbiorców.

W Polsce jesteśmy liderem na rynku wełny mineralnej szklanej oraz wiodącym producentem izolacji z wełny mineralnej skalnej, oferując szeroką gamę rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa, przemysłu i energetyki.

Rozwiązania izolacji termicznych i akustycznych ISOVER zostały zastosowane w wielu prestiżowych obiektach, m.in. Stadion Narodowy oraz Złota 44 w Warszawie, NOSPR i Dworzec Główny w Katowicach, Stary Browar w Poznaniu, jak i w tysiącach domów jednorodzinnych.

Gliwicka fabryka to jedyny w Polsce zakład wyposażony w linie produkcyjne – zarówno do produkcji izolacji z wełny mineralnej szklanej, jak i skalnej. Materiały izolacyjne ISOVER w rolkach i płytach zostały opracowane tak, aby spełniały najsurowsze standardy w budownictwie i przemyśle.

Zrównoważony rozwój i środowisko

Środowisko

Wełny mineralne ISOVER to produkty ekologiczne, powstałe z naturalnych surowców, m.in. piasku kwarcowego czy bazaltu. 70% surowców zużywanych do produkcji wełny szklanej ISOVER to stłuczka szklana pochodząca z recyclingu.

Ich zastosowanie niesie możliwość uzyskania dodatkowych punktów w wielokryterialnej zielonej certyfikacji np. LEED, BREEAM (produkty posiadają deklarację środowiskową III typu – EPD).

Jako odpowiedzialny producent, od wielu lat inicjujemy i czynnie angażujemy się w ogólnopolskie, jak i lokalne akcje społeczne oraz edukacyjne. 

W kampanii społecznej #LepiejBezSmogu promujemy energooszczędność oraz ideę termoizolacji budynków w kontekście walki o poprawę czystości powietrza, ochronę naszego zdrowia i środowiska naturalnego. 

Kamienie milowe

historia ISOVER w Polsce

styczeń

1993

Rejestracja firmy Gullfiber Polska, oferującej w Polsce produkty Gullfiber AB poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów.

czerwiec

1996

Gullfiber Polska podpisuje umowę i zostaje właścicielem Zakładu Wełny Skalnej Polinova w Gliwicach.

luty

1999

Rozpalenie pieca - pierwszego ogniwa linii produkcyjnej wełny szklanej w gliwickiej fabryce.

czerwiec

1999

Otwarcie w gliwickim zakładzie Gullfiber pierwszej linii produkcyjnej wełny szklanej w Polsce.

Rok 1999 był szczególnie ważny w historii Gullfiber - 26 lutego rozpalono piec, a w czerwcu wystartowała nasza duma – pierwsza w Polsce linia produkcji wełny szklanej (WS)! Wielkie otwarcie fabryki uświetnili swoją obecnością ówczesny prezes Saint-Gobain, J.L Beffa oraz premier Polski Jerzy Buzek.

 

Otwarcie fabryki w Gliwicach - Jerzy Buzek

 

maj

2001

Zastąpienie marki i logotypu Gullfiber marką ISOVER i przemianowanie nazwy firmy na Saint-Gobain ISOVER Polska

czerwiec

2006

Godło „Teraz Polska” dla rolek wełny szklanej ISOVER. Posiadamy je nieprzerwanie do tej pory z rozszerzeniem na kolejne produkty.

kwiecień

2006

Rozpalenie pieca do produkcji wełny skalnej - rusza linia produkcyjna wełny skalnej ISOVER.

kwiecień

2008

Połączenie Saint-Gobain ISOVER Polska oraz Rigips Polska Stawiany w jedną firmę Saint-Gobain Construction Products Polska.

maj

2008

Otwarcie drugiej linii wełny szklanej (WS2) w Gliwicach. Nowa linia do dziś jest jedną z najnowocześniejszych tego typu instalacji na świecie.

czerwiec

2010

Na rynek wchodzi ISOVER Multimax30 - do dzisiaj najniższy współczynnik przewodzenia ciepła lambda 0,030 W/mK wśród izolacji z wełny mineralnej.

luty

2013

Pierwsze w kraju Zielone Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej dla wszystkich produktów z gliwickiego zakładu ISOVER.

lipiec

2013

Start współpracy promocyjnej z polskimi skoczkami Kamilem Stochem i Stefanem Hulą, współtwórcami sukcesów polskiej reprezentacji.

LEPIEJ BEZ SMOGU - kampania ISOVER, w rolach głównych skoczek narciarski Kamil Stoch, trenerka Anka Dziedzic i żużlowiec Antonio Lindback

maj

2014

Pierwsze w Polsce Centrum Szkoleniowe ISOVER, w którym wiedzę praktyczną i teoretyczną zdobywają wykonawcy izolacji i suchej zabudowy.

kwiecień

2017

Rusza nowoczesna linia do produkcji mat siatkowych dla izolacji technicznych - mocno rozszerzyliśmy ofertę izolacji dla przemysłu.

marzec

2018

Prestiżowa nagroda WCM (World Class Manufacturing) dla zakładu ISOVER Gliwice za bardzo wysokie standardy zarządzania produkcją.

czerwiec

2018

Pierwsza edycja ISOVER Nightskating Gliwice - wieczornego przejazdu rolkami przez miasto, który stał się tradycją w kolejnych latach.

lipiec

2019

Start kampanii społecznej "Lepiej bez smogu", nagrodzonej Złotymi Spinaczami 2019, do dzisiaj w synergicznej formule z markami Rigips i Weber 

styczeń

2020

Połączenie ISOVER, RIGIPS i WEBER i rozpoczęcie działalności w synergicznej formule pod nazwą Saint-Gobain Construction Polska.

maj

2021

Wdrożenie systemu weber.therm WM – pierwszego wspólnego systemowego rozwiązania ISOVER i Weber do ocieplania ścian w technologii ETICS

luty

2022

Rozszerzenie portfolio o Płyty zespolone do izolacji wewnętrznej – EasyTherm - ciepła wełna ISOVER + mocna płyta g-k Rigips

ISOVER w akcji

Zespół ISOVER od początku tworzą ludzie. To dzięki ich zaangażowaniu powstają komfortowe domy, biura, hotele, miejsca pracy i wypoczynku. Zobacz, jak działa EFEKT ISOVER, poznaj naszych ekspertów oraz ich pasje. Zobacz co nas uskrzydla, inspiruje, napędza do działania i jak naszą miłością do rolek - nie tylko tych izolacyjnych - zarażamy też innych ;)

Rytm miasta i piękno przyrody, temperament i zen, innowacja i klasyka, wyobraźnia i ekonomia - pięknie się uzupełniają. Tak działa EFEKT ISOVER.
Studio Lepiej bez Smogu: Ociepl dom, a nie klimat. Eksperci radzą, jakie rozwiązania wybrać do termomodernizacji domu, jak ją przeprowadzić i na jakie dopłaty rządowe można liczyć.
ISOVER Z PASJĄ. Aby firma i marka mogła wzbić się ponad przeciętność, potrzebni są ludzie, którzy znaleźli i wciąż znajdują w życiu coś, co ich inspiruje, uskrzydla...
ISOVER NIGHTSKATING GLIWICE - sport i rolki są nam bardzo bliskie! Zobaczcie relację z wieczornego przejazdu na rolkach pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice i ISOVER!

Historia - kamienie milowe

Początki ISOVER w Polsce w zasadzie przypadają na co najmniej 2 lata przed 1993 rokiem, kiedy nastąpiła formalna rejestracja firmy Gullfiber Polska. W czerwcu 1996 roku doszło do podpisania umowy i firma Gullfiber Polska została właścicielem Zakładu Wełny Skalnej Polinova w Gliwicach. 

 

Fabryka w Gliwicach - rozpalenie pieca

 

Rok 1999 był szczególnie ważny w historii Gullfiber - 26 lutego rozpalono piec! W czerwcu 1999 roku wystartowała nasza duma – pierwsza w Polsce linia produkcji wełny szklanej (WS)! Wielkie otwarcie fabryki uświetnili swoją obecnością ówczesny prezes Saint-Gobain, J.L Beffa oraz premier Polski Jerzy Buzek.

 

Otwarcie fabryki w Gliwicach - Jerzy Buzek

 

W 2001 roku nastąpiło zastąpienie marki i logotypu Gullfiber marką ISOVER i przemianowanie nazwy firmy na Saint-Gobain ISOVER Polska.

W czerwcu 2006 roku otrzymaliśmy godło „Teraz Polska”. Posiadamy je nieprzerwanie do tej pory z rozszerzeniem na kolejne produkty. 

Rolki ISOVER - godło Teraz Polska

Nowoczesna technologia, zainstalowana w fabryce w Gliwicach, pozwoliła na wdrożenie włókna ThermiStarTM dla całej gamy produktów z wełny szklanej. Było to pierwsze w branży przemysłowe zastosowanie, które pozwoliło znacząco wyprzedzić konkurencję w obszarze jakości i parametrów termoizolacyjnych naszych wyrobów. 

 

Rozpalenie pieca w gliwickiej fabryce - 2006

 

W kwietniu 2008 roku nastąpiło połączenie w jedną firmę Saint-Gobain ISOVER Polska oraz Rigips Polska Stawiany. Nowa firma przyjęła obecną nazwę Saint-Gobain Construction Products Polska i w następnych latach w jej struktury kolejne przejmowane spółki z sektora produkcji materiałów budowalnych w Polsce, jak Weber Terranova, Maxit, Ecophon czy WIK. 

W maju 2008 roku nastąpiło uroczyste otwarcie drugiej linii produkcji wełny szklanej (WS2) w Gliwicach. Nowa linia do dziś jest jedną z najnowocześniejszych tego typu instalacji na świecie. 

Już w 2010 roku z wielką pompą wprowadzony został innowacyjny produkt z wełny szklanej – ISOVER Multimax30. Ten produkt do dzisiaj ma najniższy współczynnik przewodzenia ciepła lambda 0,030 W/mK wśród wełen mineralnych w Polsce i na świecie.

Ważniejszymi wydarzeniami roku 2012 było wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu dedykowanego do fasad wentylowanych – Super-Vent Plus. W tym roku marka ISOVER zebrała bardzo wiele nagród i wyróżnień: m.in. Herkules Polskiej Gospdarki 2012, TopBuilder 2012 czy Premium Brand 2012. 

W styczniu 2013 roku otrzymaliśmy z rąk wiceministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej prestiżowe i pierwsze w kraju „Zielone Rekomendacje Techniczne” Instytutu Techniki Budowlanej dla wszystkich naszych produktów produkowanych w gliwickim zakładzie ISOVER oraz TopBuilder 2013. 

W roku 2013 rozpoczęliśmy współpracę promocyjną z polskimi skoczkami – Kamilem Stochem i Stefanem Hulą, którzy zostali partnerami ISOVER w czasie największych sukcesów polskiej reprezentacji w skokach narciarskich. Współpraca sponsoringowa z Kamilem Stochem trwała do 2021 roku. 

 

W 2014 powstało pierwsze w Polsce Centrum Szkoleniowe ISOVER, w którym wiedzę praktyczną i teoretyczną zdobywają firmy wykonawcze, fachowcy oraz studenci. 

 

Centrum Szkoleniowe ISOVER Gliwice

 

W 2017 roku w zakładzie w Gliwicach ruszyła nowoczesna linia do produkcji mat siatkowych dla izolacji technicznych. Tym samym mocno rozszerzyliśmy naszą ofertę izolacji dla przemysłu. Nieustannie też ulepszaliśmy nasze produkty i rozwiązania, wprowadzając m.in. system izolacji nakrokwiowej Renover, etykieto-rączki ułatwiające transport rolek czy nasz flagowy produkt w wersji premium, czyli Super-Matę Plus

 

Uroczyste uruchomienie nowej linii mat siatkowych do izolacji technicznych ISOVER

Rok 2017 i kolejne to deszcz nagród – statuetki TopBuilder 2018 w kategorii „Produkt Roku dla Budownictwa” dla ISOVER Stropmax 31, tytułu Budowlana Firma Roku 2017, Konsumencki Lider Jakości 2018, 2019 i brązowy medal WCM

Rok 2019 to start kampanii społecznej "Lepiej bez smogu" (kontynuowanej do dzisiaj w synergicznej formule z markami Rigips i Weber) oraz nagrody: Konsumencki Lider Jakości 2020 oraz TopBuilder 2020 w kategorii IT & BIM dla platformy internetowej dla architektów „Strefa Projektanta” oraz brązowej statuetki za kampanię LBS w konkursie „Złote Spinacze” w kategorii „Nieruchomości, budownictwo”. 

 

Historia ISOVER - WCM

 

W roku 2020 nastąpiło ujednolicenie organizacji ISOVER z RIGIPS i WEBER i rozpoczęcie działalności w synergicznej formule pod nazwą Saint-Gobain Construction Polska

2021 to rok wdrożenia systemu weber.therm WM – pierwszego wspólnego systemowego rozwiązania ISOVER i Weber do ocieplania ścian w technologii ETICS. ISOVER ze swoimi produktami został doceniony w konkursach: „TopBilder 2022”, „Kreator Budownictwa Roku 2021” Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w zestawieniu „Produkty i inwestycje” oraz przez samych konsumentów w programie Konsumencki Lider Jakości 2022, zajmując 1. miejsce w kategorii „Systemy dociepleń”. 

 

Kreator Polskiego Budownictwa

W roku 2022 na polski rynek wprowadziliśmy maty z wełny mineralnej szklanej z welonem do izolacji poddaszy Super-Mata Plus PRO i Super-mata PRO oraz rozszerzenie portfolio o nową kategorię: Płyty zespolone do izolacji wewnętrznej – EasyTherm