dla projektantów

Nakładka ISOVER RIGIPS WEBER dostępna na GRAPHISOFT Archicad®

Nakładka Archicad - Isover Rigips Weber - projektowanie BIM - news

 

Na rynku właśnie pojawiła się wspólna nakładka na oprogramowanie GRAPHISOFT Archicad® zawierająca trzy zakładki dedykowane dla marek ISOVER, RIGIPS i WEBER. Aplikacja to narzędzie posiadające szeroką gamę produktów i rozwiązań oraz szereg dodatkowych funkcjonalności usprawniających proces projektowania dostępne z poziomu oprogramowania GRAPHISOFT Archicad®.

Współcześnie coraz większa liczba architektów wykorzystuje zaawansowane narzędzia BIM do realizacji swoich projektów. Wśród preferowanych oprogramowani znajduje się GRAPHISOFT Archicad®, cieszące się uznaniem wśród profesjonalistów. Dzięki bogatym bibliotekom produktów i innowacyjnym rozwiązaniom marek ISOVER, RIGIPS i WEBER, dostępnym bezpośrednio z poziomu tego oprogramowania, proces projektowania staje się jeszcze bardziej efektywny, umożliwiając architektom pełne skoncentrowanie się na kreatywnym aspekcie ich pracy.

Szeroka gama materiałów i rozwiązań w jednym miejscu

Nakładka na Archicad składa się z trzech zakładek dedykowanych markom ISOVER, RIGIPS i WEBER, doskonale integruje produkty tych renomowanych marek, uwzględniając szeroką gamę wariantów. Obejmuje to różnorodność kolorystyki farb i tynków WEBER, różne grubości izolacji termicznej ISOVER oraz zastosowane akcesoria do różnych systemów RIGIPS. Dodatkowo, nakładka została wzbogacona o przemyślane, wielowarstwowe rozwiązania dla przegród budowlanych.

Zawiera wszystkie możliwe warianty systemów suchej zabudowy RIGIPS: ściany działowe, okładziny ścienne i sufitowe, zabudowy szybów windowych oraz instalacyjnych, zabudowy poddaszy, sufity podwieszane oraz blendy. Rozwiązania oparte na produktach ISOVER i WEBER obejmują różnorodne przegrody, takie jak dachy skośne i płaskie, podłogi, ściany zewnętrzne w technologii ETICS, mur warstwowy, fasady wentylowane, hydroizolacja, wykończenia za pomocą żywic lub płynnych membran. To kompleksowe podejście umożliwia efektywne modelowanie i projektowanie, obejmując wiele istotnych aspektów konstrukcyjnych.

Narzędzie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby stworzyć środowisko, które umożliwi użytkownikowi błyskawiczne odnalezienie idealnego materiału lub rozwiązania. Naszym celem było stworzenie intuicyjnego systemu, który został wyposażony w klarowne kategorie, zaawansowane wyszukiwarki oraz dynamiczne filtry, skutecznie ograniczające obszar poszukiwań produktów czy rozwiązań. To wszystko, łącznie z paletami kolorystycznymi firmy WEBER, zostało zintegrowane w celu zapewnienia nie tylko efektywności, ale również nieograniczonej łatwości korzystania z narzędzia przez użytkownika. Stworzone biblioteki produktów i rozwiązań są bogate w istotne informacje i parametry techniczne, które znacznie ułatwiają proces projektowania. Znajdują się w nich m.in. dane dotyczące rekomendowanego zastosowania, kluczowych właściwości, izolacyjności akustycznej, parametrów termicznych oraz danych dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

Nakładka Archicad - Isover Rigips Weber

Pobierz nakładkę Archicad

Wypełnij prosty formularz i pobierz nakładkę. Zachęcamy też do subskrypcji newslettera, z którego dowiesz się o nowościach dla Architektów.

Administratorem Twoich danych jest Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. KLIKNIJ TU i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Nadawca

Stworzyliśmy aplikację w dwóch wersjach. Pierwsza zawiera rysunki techniczne wprowadzone do instalatora, do których użytkownik ma zawsze dostęp, nawet pomimo braku sieci. Druga wersja - lekka, w której rysunki techniczne są wprowadzone w postaci odwołań do wirtualnych dysków internetowych.

CAPTCHA

Wsparcie w projektowaniu 3D - BIM

Poza szeroką gamą produktów i rozwiązań, nakładka ISOVER RIGIPS WEBER została wzbogacona o dodatkowe funkcje, które nie tylko ułatwiają proces projektowania, ale także przyspieszają codzienną pracę. Jednym z kluczowych narzędzi, na które warto zwrócić uwagę, jest kalkulator współczynnika przenikania ciepła przegród budowalnych Uc.

"Z myślą o dynamicznie zmieniających się wymaganiach dotyczących współczynnika przenikania ciepła przegród Uc, postanowiliśmy uprościć proces obliczeń. Stworzyliśmy kalkulator współczynnika przenikania ciepła dla przegród budowlanych Uc, który umożliwia precyzyjne wyznaczenie tego współczynnika dla przegrody z zadanymi warstwami, uwzględniając jednocześnie wszelkie poprawki do współczynnika. To narzędzie nie tylko upraszcza proces, lecz także umożliwia łatwe dobranie odpowiedniego materiału izolacyjnego z szerokiej gamy produktów ISOVER, zapewniając osiągnięcie oczekiwanego poziomu współczynnika Uc." – Katarzyna Kita, Inżynier rozwoju technicznego / Specjalista BIM.

Inną niezwykle istotną funkcją jest zastosowany mechanizm kontroli maksymalnych wysokości ścian w systemach RIGIPS, który skutecznie eliminuje błędy jeszcze na etapie projektowania. Dodatkowo, nasza nakładka umożliwia precyzyjne wprowadzenie przedścianek dla stelaży pod urządzenia sanitarne w systemach suchej zabudowy RIGIPS.

Co więcej, dzięki zaawansowanym funkcjom nakładki, użytkownik może łatwo uzyskać zestawienie materiałowe zastosowanych produktów i przegród firmy Saint-Gobain zastosowanych w projekcie. Wspieramy również proces projektowania, udostępniając z poziomu nakładki dostęp do pełnej dokumentacji technicznej, obejmującej rysunki techniczne, szczegółowe detale, karty techniczne produktów, deklaracje właściwości użytkowych, wytyczne projektowo-montażowe, katalogi oraz liczne odnośniki do stron producenckich. Wszystkie wyżej wymienione udogodnienia sprawiają, że z poziomu oprogramowania GRAPHISOFT Archicad® używając nakładki ISOVER RIGIPS WEBER projektowanie staje się łatwe, szybkie oraz nie wymaga zbierania informacji i wiedzy z różnych źródeł.

Nakładka ISOVER RIGIPS WEBER na oprogramowanie GRAPHISOFT Archicad®, została stworzona dla czterech wersji oprogramowania: 24, 25, 26 oraz 27.