info prasowe

ISOVER w Polsce

ISOVER - biuro w Gliwicach

Produkty ISOVER w budownictwie służą do ocieplania: dachów skośnych (m.in. Super-Mata, Profit-Mata i Uni-Mata), dachów płaskich, stropodachów, ścian zewnętrznych (nowość do fasad wentylowanych – ISOVER Super-Vent Plus o lambdzie 0,031 W/mK i niedostępnym dotąd na rynku zakresie grubości do 180 mm), ścian działowych (Aku-Płyta, Polterm Uni), fundamentów i posadzek.

Zakład ISOVER w Gliwicach
Fabryka ISOVER w Gliwicach z lotu ptaka

Oprócz izolacji ścian i dachów materiały ISOVER wykorzystywane są również do izolacji instalacji i urządzeń technicznych oraz kominków. W portfelu oferowanych produktów w Polsce posiada izolacje z wełny mineralnej zarówno z włókien szklanych, jak i skalnych. Przykładem świadczącym o najwyższej jakości produktów renomowanej marki ISOVER jest płyta o najniższym wśród produktów z wełny szklanej współczynniku przewodzenia ciepła na świecie: lambda – λ =  0,030 W/(mK) –ISOVER Multimax 30.

Wełna mineralna do ociepleń oraz inne materiały izolacyjne ISOVER użyte zostały w wielu prestiżowych obiektach architektonicznych w różnych rejonach Polski. Do ich grona należą m.in. Zamek Ujazdowski w Warszawie, Kancelaria Premiera, wieżowiec Warsaw Trade Tower w Warszawie, Port Marynarki Wojennej w Gdyni, Rafineria Gdańska, obiekty Międzynarodowych Targów Poznańskich, Biblioteka Śląska w Katowicach, Dworzec Główny i Ośrodek Sztuki Japońskiej w Krakowie, Teatr Polski we Wrocławiu i wiele innych.

W czasie obecności na polskim rynku ISOVER - początkowo jako Gullfiber od 1993 roku, wkrótce potem pod obecną nazwą - w znaczący sposób przyczynił się do poprawy komfortu termicznego i akustycznego użytkowników budynków. Naszą wiedzą inżynierską i doświadczeniem służymy na każdym etapie inwestycji, począwszy od koncepcji, przez projekt, aż do realizacji. Dzięki temu mogliśmy i możemy wspólnie realizować spektakularne budynki i budowle, jak jak i niezliczone domy jednorodzinne, będące symbolem najwyższej jakości, komfortu oraz poszanowania dla środowiska.

Materiały i rozwiązania izolacyjne ISOVER, chociaż są niewidoczne w zrealizowanych budynkach, odpowiadają za to, co najważniejsze – ciepło, bezpieczeństwo, akustykę, dobrą jakość powietrza, czyli szeroko rozumiany komfort użytkowników. Na dynamicznie przeobrażającym się rynku budowlanym jesteśmy liderem, który wyznacza kierunek rozwoju, tworzy innowacyjne produkty i technologie pozwalające sprostać aktualnym, a przede wszystkim przyszłym wyzwaniom. Budując dom, tworzymy go dla pokoleń.

Gama produktów ISOVER do izolacji dachów została wyróżniona nagrodą „Teraz Polska” w 2006 roku. Od tamtej pory znak „Teraz Polska” jest obecny na produktach wytwarzanych w fabryce w Gliwicach. Na przestrzeni lat nagrodzona seria bardzo się rozwinęła, w jej skład weszły nowe produkty, które także przeszły proces certyfikacji, wymagany do uzyskania prawa posługiwania się znakiem „Teraz Polska”. Obecnie prawo do umieszczania logo „Teraz Polska” przysługuje wysokiej jakości produktom, wchodzącym w skład serii ISOVER Dach, znajdującym zastosowanie przy ocieplaniu dachów i poddaszy użytkowych i nieużytkowych.