Poznaj ISOVER

ISOVER - energooszczędne, komfortowe domy

ISOVER - energooszczędne, komfortowe domy

Dlaczego Isover?

ISOVER to marka materiałów izolacyjnych, która wraz z Rigips, Weber, Ecophon wchodzi w skład oferty produktów budowlanych firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach należącej do Grupy Saint-Gobain.

Mocne strony ISOVER

ISOVER, światowy lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej i wiodący producent izolacji z wełny skalnej, oferujący szeroki wachlarz materiałów przeznaczonych do izolacji budowlanych, w tym izolacji dachów, ścian zewnętrznych oraz konstrukcji szkieletowych. ISOVER oferuje również szeroki zakres rozwiązań do izolacji technicznych, w tym maty lamelowe do izolacji kanałów wentylacyjnych (HVAC) i maty siatkowe do instalacji przemysłowych.

Produkty marki ISOVER cechuje najniższy dostępny na rynku współczynnik przewodzenia ciepła, który wynosi nawet 0,030 W/(m*K).  ISOVER to synonim najwyższej jakości, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia takie jak m.in. Teraz Polska, Konsumencki Lider Jakości, TopBuilder.

Biuro Doradztwa Technicznego ISOVER RIGIPS WEBER:
bezpłatna infolinia: 800 163 121
,
e-mail: doradcy.techniczni@saint-gobain.com.

teraz polska top builder kreator budownictwa

 

Co nas wyróżnia?

  • JAKOŚĆ: Technologia Thermistar® to efektywna izolacja termiczna i akustyczna przegród budowlanych we wszystkich aplikacjach.
  • BEZPIECZEŃSTWO: Zarówno szklana jak i skalna wełna mineralna są produktami niepalnymi i zapewniają odporność ogniową dzięki najwyższej klasie reakcji na ogień.
  • ZDROWIE: Wełna ISOVER jest odporna na szkodliwe grzyby i pleśń, bezpieczna dla zdrowia podczas montażu i użytkowania, co potwierdza Atest Higieniczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz certyfikat EUCEB.
  • TRWAŁOŚĆ: Wełna mineralna zachowuje swoje właściwości nawet 55 lat od montażu i nie osiada w przegrodzie!
  • OSZCZĘDNOŚĆ: Wełna ISOVER pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania (i klimatyzacji) o każdej porze roku, przez wiele lat użytkowania. 7-krotna kompresja produktu znacząco redukuje koszty transportu i magazynowania.
  • EKOLOGIA: Izolacja z wełny mineralnej znacznie redukuje emisje szkodliwych substancji, gazów i pyłów przyczyniając się do eliminacji smogu. 70% surowców zużywanych do produkcji wełny szklanej ISOVER to stłuczka szklana pochodząca z recyclingu.
  • ŁATWY MONTAŻ: Produkty ISOVER są wyjątkowo sprężyste, a te o współczynniku lambda 0,036 W/mK i niższym są samonośne i nie trzeba ich sznurkować.
  • DOŚWIADCZENIE: ISOVER jest obecny na światowych rynkach od ponad 80 lat. W Polsce od 25 lat wyznacza coraz wyższe standardy technologiczne na rynku izolacji. 
Nowoczesne technologie - ThermiStar i wełny wzmocnione welonem

Izolacje akustyczne ścian i docieplenie dachów

ISOVER obecny jest na polskim rynku od 1993 roku. W zakupionym w roku 1996 i zmodernizowanym zakładzie produkującym izolacje z wełny skalnej w Gliwicach w 1999 roku uruchomiono nową, najnowocześniejszą w Polsce, linię do produkcji wełny szklanej. 

Ze względu na wzrost rynku termorenowacji istniejących budynków oraz zapotrzebowania na produkty o podwyższonych parametrach termicznych także w nowych aplikacjach, w czerwcu 2008 roku została uruchomiona kolejna linia do produkcji izolacji z wełny szklanej.

Materiały izolacyjne wysokiej jakości

Naszymi głównymi atutami są innowacyjność, kultura bezpieczeństwa, dbałość o środowisko. Działamy zgodnie z wprowadzonym Zintegrowanym Systemem Zarządzania ISO. Nie ustajemy w wysiłkach na rzecz jeszcze większej satysfakcji naszych Klientów.

Innowacyjność

ISOVER nieustannie inwestuje w technologię, dzięki czemu proponuje Klientom nowe rozwiązania, łączące zalety optymalnej izolacji i mające nierzadko wizjonerski charakter. Naszymi priorytetami są: zaspakajanie wyrafinowanych potrzeb nabywców oraz dostarczanie produktów o nowych możliwościach.

Nasze produkty łączą w sobie trzy najważniejsze cechy materiału izolującego. Są to:

Izolacja akustyczna - produkty ISOVER są najpopularniejszymi izolatorami akustycznymi w Polsce. Oferujemy specjalne produkty (np. Aku-Płyta, Optima Sonic) służące do izolacji akustycznej ścian. Oferowane przez nas izolacje akustyczne ścian działowych i stropów zdecydowanie podnoszą komfort życia i redukując hałas, wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Izolacja termiczna - produkty ISOVER są doskonałymi izolatorami termicznymi. Dzięki nim w zauważalny sposób można zredukować koszty ogrzewania. Nasza Super-Mata to jeden z najlepszych w Polsce produktów do izolacji termicznej. Ponadto nasze folie i inne produkty są paroprzepuszczalne - dzięki temu wilgoć nie gromadzi się w ścianach, zapobiegając powstawaniu grzybów i niszczeniu ścian.

Izolacja ogniowa - produkty ISOVER są zakwalifikowane do najwyższych klas niepalności. Dzięki temu wykonanie izolacji budynku z naszych produktów zwiększa jego bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo

Kultura firmy SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA przede wszystkim ma na względzie bezpieczeństwo i dobro ludzi. Bezpieczeństwo jest wartością. W naszej firmie wszyscy pracownicy są aktywnie zaangażowani w sprawy dotyczące BHP. W tym celu organizowane są interesujące szkolenia, akcje związane z bezpieczeństwem nie tylko w pracy, ale także poza nią.

W systematycznych działaniach związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy uczestniczą pracownicy reprezentujący wszystkie działy i szczeble, dzięki czemu ISOVER w Polsce kilkukrotnie został uhonorowany „Diamentem Bezpieczeństwa” za szczególnie niskie wskaźniki wypadkowości.

W 2013 roku gliwicki zakład dołączył do „Klubu Milionerów” – specjalnej grupy jednostek Saint-Gobain, które w szczególny sposób wyróżniają się przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.

Corocznie pod koniec października w koncernie Saint-Gobain obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa. W tym dniu wszyscy pracownicy biorą czynny udział w pokazach ratowania życia, kursach samoobrony, szkoleniach z zakresu bezpiecznej jazdy i w wielu innych pouczających atrakcjach.

Nasza firma wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zgodnie z PN-N18001-2004, co potwierdza uzyskany certyfikat. 

Zintegrowany System Zarządzania - ISO i OHSAS

Bezpieczeństwo i najwyższa jakość – zawsze i wszędzie. Sukcesywny wzrost konkurencji na rynku powoduje, że firma SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA Sp. z o.o. nieustannie szuka różnych sposobów w celu uzyskania przewagi rynkowej. Jedną ze strategii budowania przewagi rynkowej jest bazowanie m.in. na:

- wiedzy i kompetencji personelu, 
- dbałości o walory użytkowe oferowanych wyrobów, 
- zwiększeniu efektywności ekonomicznej, 
- rozpoznawaniu i zaspakajaniu oczekiwań Klientów.

Klient pragnie otrzymać produkt, usługę przy racjonalnych kosztach i jednoczesnym spełnieniu oczekiwań co do niezawodności i walorów użytkowych. Spełnienie tych oczekiwań umożliwia osiągnięcie satysfakcji Klienta.

Uwarunkowania te sprawiają, że wdrożenie systemów zgodnych z ISO w firmie SAINT - GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA Sp. z o.o. ukierunkowane jest na spełnienie oczekiwań Klienta. Proces certyfikacji, któremu podlegamy potwierdza Naszą deklarację, że wdrożyliśmy i stosujemy systemy zgodne z odpowiednimi normami. Obecnie firma SAINT GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA Sp. z o.o. posiada Zintegrowany System Zarządzania, który obejmuje następujące normy:

- ISO 9001:2008

- ISO 14001:2004

- OHSAS 18001:2007

Spełnienie powyższych norm potwierdzają dostępne do pobrania certyfikaty wydane przez Jednostkę Certyfikującą SGS Polska Sp. z o.o.

W przekonaniu Zarządu SAINT GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA Sp. z o.o wdrożone normy są gwarancją dla Klientów, iż realizowane w Naszym zakładzie procesy podlegają stałej kontroli i ciągłemu doskonaleniu... dla Naszych i Państwa Klientów!