Hero Image
ISOVER troszczy się o środowisko
energooszczędność
środowisko

Środowisko i zrównoważony rozwój

Problem zanieczyszczeń środowiska dotyka nas wszystkich, a co za tym idzie czyni nas wszystkich odpowiedzialnymi za jego rozwiązanie. Ogromny wkład w zanieczyszczenie wnoszą związki powstałe w wyniku spalania paliw w celu ogrzania naszych domów. 

I w tej kwestii rozwiązania ISOVER w bardzo istotny sposób pomagają Polakom wpłynąć pozytywnie na stan środowiska: dzięki nim mniej energii konieczne jest do ogrzania pomieszczeń, mniej zużywamy opału co i emitujemy mniej spalin. Im lepiej dom będzie zaizolowany, tym mniej energii będziemy zmuszeni dostarczyć aby uzyskać komfortową temperaturę wewnątrz. 

Recycling - drugie życie stłuczki szklanej

Izolacja z wełny mineralnej znacznie redukuje emisję szkodliwych substancji, przyczyniając się do eliminacji smogu, ale wszystko zaczyna się już na etapie produkcji: aż 70% surowców, których używamy do produkcji wełny szklanej ISOVER to stłuczka szklana pochodząca z recyclingu.

Otrzymaliśmy również certyfikat środowiskowy dla wełny mineralnej szklanej i skalnej nadawany przez Instytut Techniki Budowlanej.

MultiComfort - ekologiczny standard Saint-Gobain

Opracowaliśmy wytyczne do projektowania tzw. domu wielokomfortowego – MultiComfort, który rozszerza standardy domu pasywnego, m.in. pod względem akustyki, jakości powietrza czy panującego w nim mikroklimatu. Zapewnia on niskie koszty użytkowania i jest przyjazny dla środowiska. W Polsce na przestrzeni ostatnich lat pojawiają się kolejne domy budowane w tym standardzie, w tym te wznoszone w technologii szkieletowej.

Dom zeroenergetyczny w Chorzowie
Dom zeroenergetyczny z materiałami ISOVER w Chorzowie

Zdrowie - właściwa temperatura i wilgotność powietrza

Wełna ISOVER jest odporna na szkodliwe grzyby i pleśń oraz jest bezpieczna dla zdrowia podczas montażu i użytkowania, co potwierdza Atest Higieniczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz certyfikat EUCEB.

Izolacje budowlane ISOVER zapewniają zdrowy mikroklimat we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, chodzi nie tylko o wełnę, ale też inteligentną paroizolację o zmiennym oporze dyfuzyjnym ISOVER Vario i ISOVER Vario Xtra, która w zależności od pory roku w różnym stopniu przepuszcza parę i uwalnia wnętrza od nadmiernej wilgoci, dbając jednocześnie o trwałość drewnianych konstrukcji poddasza.

Pozytywny bilans środowiskowy - LCA

Wełna szklana produkowana przez ISOVER w skali globalnej przyczynia się do zmniejszenia efektu cieplarnianego.

Materiały stosowane w trakcie budowy mają swój wpływ na środowisko od momentu wyprodukowania aż do momentu wywiezienia ich na składowisko odpadów po rozbiórce budowli. Produkty SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA wpływają na środowisko przez zużycie wody, gazu, emisję CO2 itp. podczas produkcji, ale też w trakcie ich użytkowania – ograniczając emisję gazów szklarniowych do atmosfery poprzez mniejsze zużycie energii w ocieplonych budynkach.

Zdecydowaliśmy poddać się analizie LCA (Life Cycle Assesment), czyli zmierzyć wpływ, jaki nasze produkty wywierają na środowisko. Efektem tego studium przeprowadzonego przez Zakład Ochrony Środowiska ITB jest wniosek końcowy, który przytaczamy w całości: „Porównując wyrób z wełny mineralnej ISOVER wyprodukowany w Gliwicach z innymi wyrobami europejskimi, stwierdzamy, że produkt w większości kategorii oddziaływania na środowisko wykazuje się wartościami porównywalnymi albo nieco mniejszymi. Wyrób na jednostkę masy jest bardziej energooszczędny w cyklu produkcyjnym niż inne wyroby”.

Wełna szklana produkowana przez ISOVER w skali globalnej przyczynia się do zmniejszenia efektu cieplarnianego.