Wełna mineralne skalna i szklana to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwogniowa. Podstawowe walory wełny szklanej i skalnej są zbliżone, jednak o różnicach w zastosowaniu do poddaszy czy elewacji decydują np. właściwości mechaniczne.
Prawidłowy projekt, bezbłędny montaż, a przede wszystkim dobór właściwych materiałów izolacyjnych - oto główne czynniki mające wpływ na trwałość, energooszczędność i komfort użytkowania budynków. Na każdym z tych etapów pojawiają sią jednak różne wątpliwości. Dzielimy się odpowiedziami na najczęstsze pytania o izolację.
Przed zakupem należy sprawdzić etykietę produktu, izolacja nie jest od tej zasady wyjątkiem. A jak czytać wartości pokazane na etykietach materiałów izolacyjnych, takich jak wełna szklana i skalna, styropian czy płyty PIR lub PUR?
Nowoczesny i energooszczędny dom gotowy w kilka miesięcy? To możliwe! Składając zamówienie w fabryce domów prefabrykowanych otrzymujemy wysokiej jakości rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb. Przykładem jest modelowy dom pasywny PREFAB.
Komfort ciepła w domu zawdzięczamy wielu czynnikom. Jednym z pożeraczy energii, a w konsekwencji naszych pieniędzy są mostki termiczne powstające w systemie izolacji. Jak im zapobiec?
Bogata oferta materiałów izolacyjnych, różnorodność technik montażu, a co najważniejsze niezliczone opinie i doświadczenia znajomych – ocieplając dom napotkamy na wiele rozbieżnych informacji, które nie zawsze są prawdziwe. Jakie są najczęstsze mity dotyczące izolacji?
Nadmierne wychłodzenie pomieszczeń zimą oraz stale rosnące rachunki za ogrzewanie to klasyczne symptomy źle zbilansowanej gospodarki cieplnej budynku. Aby zlikwidować tego typu problem, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem termomodernizacji.
Komfortowy dom to miejsce, w którym znajdziemy przyjemny odpoczynek od letnich upałów, a jesienią i zimą skuteczną ochronę przed chłodem. Jest to możliwe między innymi za sprawą odpowiedniej izolacji cieplno-wilgotnościowej, która ma niezwykle istotne znaczenie dla użytkowania budynku oraz... zawartości portfela właściciela.
70%. Aż tyle energii dom zużywa na ogrzewanie. Rachunki rosną szczególnie zimą, kiedy temperatura spada poniżej zera i zwiększa się promieniowanie na zewnątrz pomieszczenia, co prowadzi do wyziębienia domu. Jak zadbać o odpowiednie ocieplenie domu, aby uniknąć wysokich opłat za ogrzewanie i cieszyć się komfortem ciepłego mieszkania?