Planując ocieplenie poddasza, inwestorzy stoją przed wyborem, który materiał izolacyjny sprawdzi się najlepiej - wełna szklana, wełna skalna, a może piana PUR? Podejmując taką decyzję, warto wziąć pod uwagę walory cieplne, ale też inne aspekty: akustyka, bezpieczeństwo pożarowe, trwałość, parametry wilgotnościowe. (źródło: MIWO)
Planujesz remont lub budowę domu i zastanawiasz się, jaki typ deskowania dachu sprawdzi się najlepiej? Poszukujesz dodatkowych informacji, które pozwolą Ci podjąć właściwą decyzję? Z naszego artykułu dowiesz się, czym jest i jak przebiega pełne deskowanie dachu. Poznaj jego główne zalety, od czego zależy cena i co ma wspólnego z izolacją poddasza.
Sprawdź, na czym polega ocieplenie poddasza wełną mineralną. To jeden z najskuteczniejszych materiałów izolacyjnych na rynku. Poznaj jego mocne strony i dowiedz się, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu nie popełnisz błędów, a jednocześnie podniesiesz właściwości izolacyjne poddasza.
Planujesz termomodernizację domu i izolację poddasza? Nie wiesz, od czego zacząć? Poznaj sposoby na ocieplanie poddasza. Dzięki temu stworzysz przyjazny klimat na poddaszu użytkowym. Wyciszysz je i zahamujesz ucieczkę ciepłego powietrza. A jednocześnie zadbasz o stan swojego portfela, bo rachunki za ogrzewanie nie będą już tak wysokie.
Przez dach ucieka najwięcej ciepłego powietrza - aż do 30%. To bardzo dużo, więc lepiej nie zastanawiać się, nad sensownością wykonania termoizolacji, tylko przystąpić do realizacji. Zobacz, jak ocieplić poddasze w starym domu, żeby oszczędzić na ogrzewaniu i ochronić jego konstrukcję przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Wełna szklana i skalna są powszechnie stosowane do izolacji budynków ze względu na właściwości termiczne, trwałość, paroprzepuszczalność oraz odporność na ogień. Dwa rodzaje wełny różnią się natomiast walorami mechanicznymi, co przekłada się na wybór różnych wełen do ocieplenia i wyciszenia poszczególnych części budynku. Nasi eksperci wyjaśniają, jak dobrać właściwy materiał do różnych zastosowań.
Do wykończenia poddasza ocieplonego wełną szklaną ISOVER w rolkach rekomendowane są płyty gipsowo-kartonowe ze spłaszczonymi krawędziami, dzięki którym przy zastosowaniu odpowiednich mas szpachlowych można uzyskać idealną gładkość powierzchni, a jednocześnie oszczędzić czas oraz ilość masy szpachlowej niezbędną do uzyskania trwałej i mocnej spoiny. Warto polecić płyty Rigips PRO (2 spłaszczone krawędzie) lub Rigips 4PRO (aż 4 spłaszczone krawędzie) oraz masę szpachlową Rigips Vario, umożliwiającą wykończenie powierzchni w najwyższym standardzie Q4.
Jak ocieplić poddasze? Instrukcja ocieplania i zabudowy poddasza krok po kroku. Dowiedz się, jakie czynności obejmuje zabudowa poddasza i czego potrzebujemy, aby ocieplenie dachu było skuteczne.