
Porady
jak ocieplać, jak remontować
Ocieplenie poddasza krok po kroku
Poddasze ocieplamy dwiema warstwami wełny - pierwsza między krokwiami, druga poprzecznie pod krokwiami. Po zamontowaniu wełny, do profili mocujemy paroizlację, uszczelniamy ją taśmami i uszczelniaczami, a następnie montujemy płyty gk i wykańczamy ich powierzchnię. Zobacz, jakie czynności wykonujemy kolejno i czego do nich potrzebujemy.
Jak prawidłowo ocieplić poddasze?
Wprowadzając się do domu – czy to nowego, czy starego – w pierwszej kolejności remontowane są jego niższe piętra, które muszą służyć mieszkańcom już od pierwszego dnia po wprowadzeniu. Zagospodarowanie poddasza często odkładane jest na „później”. Tymczasem powierzchnia pod skosami jest idealna, aby powiększyć przestrzeń mieszkalną w domu. Od czego zatem zacząć planowanie zabudowy poddasza lub prac remontowych?
Jak zamontować paroizolację Stopair na poddaszu?
Czy folię paroizolacyjną należy układać od góry do dołu a nie na odwrót? Czy dopuszczalne jest jej układanie w jednym ciągu pasami od ściany kolankowej aż do najbliższej ściany działowej czyli prostopadle do profili g-k?
Ciepłe poddasze w domu. Jak powinien przebiegać remont i prace izolacyjne?
Powierzchnia pod skosami poddasza jest idealna, aby powiększyć przestrzeń mieszkalną w domu. Od czego zacząć planowanie zabudowy poddasza lub prac remontowych?
Błędy w ocieplaniu dachu skośnego i okien dachowych - jak ich uniknąć?
Aby uniknąć błędów w izolacji dachu skośnego – najbardziej popularnej formy zwieńczenia budynków w Polsce - wystarczy przestrzegać kilku dość prostych zasad, a przede wszystkim być dobrze przygotowanym już na etapie projektu.