wydarzenia

Motoserce 2022 – motocykle i rock dla ratowania życia

Motoserce 2022 z ISOVER RIGIPS WEBER - parada motocykli

 

17 września w Strefie Carnall przy Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu miała miejsce kolejna edycja akcji Motoserce, którą wspiera tradycyjnie ISOVER wraz z RIGIPS i WEBER. Tym razem w Zabrzu zebrano ponad 12 litrów krwi - ideą akcji jest bowiem krwiodawstwo, a jej inspiratorami i siłą napędową - motocykliści, którzy nie tylko propagują ten szlachetny zwyczaj, ale też sami oddają krew. 

W samo południe odbył się uroczysty przejazd jednośladów ulicami miasta - w paradzie wzięło udział ponad 120 motocykli. W programie imprezy, która mimo niewyraźnej pogody przyciągnęła tłumy zainteresowanych, były też pokazy górniczej maszyny parowej, prezentacje motocykli zarówno nowoczesnych, jak i zabytkowych.

 

Motoserce 2022 - motocykle, rock i ratowanie życia - ISOVER RIGIPS WEBER

Najgłośniejszymi punktami programu – zwłaszcza dla miłośników rocka – były koncerty zespołów Kobranocka i Alcoholica, a także Whisky River i Kierunkowy 80.

Atrakcji dopełniła sama lokalizacja imprezy – kompleks muzealno-rozrywkowy na terenie dawnej sztolni kopalnianej, gdzie od kilku lat odbywa się wiele imprez kulturalnych i koncertów – od muzyki poważnej przez rocka aż po hip-hop.

Motoserce 2022