Wełna do ocieplania dachów płaskich

izolacja dachu płaskiego

Wełna do ocieplania dachów płaskich

Jak izolować dach płaski?

Do izolowania dachów płaskich stosuje się wełny o wysokich parametrach mechanicznych, gdyż konstrukcja musi umożliwiać w określonych sytuacjach (np. serwis) przemieszczanie się po dachu. Mogą to być rozwiązania dwuwarstwowe z wykorzystaniem wełny skalnej oraz szklanej. Przy izolowaniu dachu płaskiego należy również pamiętać o konieczności dostosowania materiałów do konkretnego budynku, ponieważ mogą mieć one różne specyfikacje np. pod względem wymagań cieplnych.

Mogą to być rozwiązania jednorodne, na przykład wełna szklana lub skalna, albo też połączenia obu tych rodzajów w jednym zestawie. Takie produkty posiada w swojej ofercie marka ISOVER. Są to na przykład Złoty Dach, będący kompilacją wełny skalnej i szklanej, lub też zestaw z dwóch warstw wełny skalnej, czyli Srebrny Dach. Ich zalety to nie tylko niepalność i bardzo korzystny współczynnik przewodzenia ciepła, ale również szybkość i łatwość montażu.

Czym izolować dach płaski?

Zastosowanie produktów o korzystnym współczynniku ciepła pozwoli na ograniczenie zużycia energii, co z kolei przełoży się na zmniejszenie kosztów ocieplenia budynku. Przy izolowaniu dachu płaskiego należy również pamiętać o konieczności dostosowania materiałów do konkretnego budynku, ponieważ mogą mieć one różne specyfikacje.

Rozwiązaniem ISOVER spełniającym wszystkie kryteria dachu płaskiego, nawet takiego o bardzo skomplikowanej strukturze i układzie, jest nagrodzony statuetką Top Builder „PLATYNOWY DACH”. Produkt jest niepalny, wykonany z dwóch warstw o najwyższej dokładności w zakresie tolerancji grubości T5, co daje gwarancję 100% szczelności i jakości wykonania.

Do tego posiada doskonałe parametry izolacyjne oraz jest na tyle elastyczny, że może dostosowywać się nawet do pracującego dachu w konstrukcji drewnianej, poprzez co zapobiega powstawaniu mostków cieplnych. 

Rekomendowane rozwiązania Isover

Srebrny Dach

to wielowarstwowy układ izolacji termicznej i akustycznej dachów płaskich o konstrukcji betonowej lub stalowej, w którym Dachoterm G stanowi górną warstwę, a Dachoterm SL spodnią. Dachoterm G może być stosowany bezpośrednio pod różnego rodzaju pokrycia zewnętrzne, w tym m.in. papy termozgrzewalne, podkładowe, membrany PVC czy EPDM.

srebrny dach isover

 

Złoty Dach

to wielowarstwowy układ izolacji termicznej i akustycznej dachów płaskich o konstrukcji betonowej lub stalowej, w którym Deska Dachowa stanowi górną warstwę, a Dachoterm SL dolną. Deska Dachowa może być stosowana bezpośrednio pod różnego rodzaju pokrycia zewnętrzne, w tym m.in. papy termozgrzewalne, podkładowe, membrany PVC czy EPDM.

złoty dach isover

 

ocieplenie dachu płaskiego izolacja