Izolacje techniczne ISOVER

izolacje techniczne wełną hvac

Izolacje techniczne ISOVER

Trwałe, energooszczędne i inteligentne izolacje dla przemysłu, HVAC i kominków.

Wśród izolacji technicznych w ofercie ISOVER w Polsce znajdują się zarówno produkty przeznaczone do instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak i izolacje kominków oraz szeroka gama asortymentowa materiałów izolacyjnych dla przemysłu, a także izolacji OEM produkowanych i dostarczanych według szczególnych zapotrzebowań m.in. producentów AGD.

Europejska gama produktów ISOVER TECH – W celu poprawy wydajności energetycznej w przemyśle ISOVER TECH oznacza nową gamę produktów z certyfikatem CE, zgodną z Europejskimi normami zharmonizowanymi w zakresie izolacji przemysłowych, gwarantującą doskonały poziom techniczny i wysoką wydajność.

(R)ewolucja w branży izolacji – tworząc gamę produktów TECH, ISOVER oddala się od tradycyjnie stosowanej w przemyśle metody określania specyfikacji na podstawie gęstości i koncentruje się na wartościach opartych na faktycznej wydajności. W rezultacie, przy każdym produkcie z gamy ISOVER TECH wraz z oznaczeniem temperatur roboczych podaje się efektywność energetyczną i klasyfikację w zakresie rozwoju zrównoważonego. Dodatkowe wskazanie formy produktu, pokrycia i zastosowań specjalnych ułatwia wybór i podkreśla zróżnicowanie produktów oraz pomaga w wyborze odpowiedniego materiału o odpowiednich właściwościach.

Kalkulatory izolacji technicznych ISOVER

Wełna w przemyśle

ISOVER oferuje rozwiązania izolacji zapewniające ochronę termiczną, przeciwpożarową, akustyczną i antykorozyjną do wszystkich zastosowań przemysłowych w branży energetycznej, naftowo-gazowej i przetwórczej. Od zbiorników kriogenicznych, przez rurociągi i naczynia procesowe, do kotłów wysokotemperaturowych i specjalnego wyposażenia – ISOVER zapewnia bezpieczne, wygodne i zrównoważone rozwiązania.

Wełna do izolacji technicznych


Izolacje techniczne ISOVER to m.in.:

  • maty Ventilam Alu i Ventilam Alu Plus, z wełny o lamelowym układzie włókien, zapewniającym optymalne właściwości izolacji termicznej kanałów, rur i zbiorników
  • maty i płyty ULTIMATE, łączące wysoką izolacyjność termiczno-akustyczną oraz lekkość wełny szklanej z podwyższoną wytrzymałością na wysokie temperatury właściwą dla wełen skalnych
  • maty siatkowe Tech Wired Mat MT 3.1, MT 4.1, MT 5.1 oraz MT 5.1 Alu1 - jednostronnie wzmocnione siatką z drutu stalowego
  • akcesoria do uszczelnień połączeń wełen pokrytych folią aluminiową

Gdzie kupić izolacje techniczne ISOVER?

Gama produktów ISOVER TECH – Do wszystkich zastosowań przemysłowych

Rurociągi

Rurociągi służące do transportu płynów i gazów stanowią integralną część procesów przemysłowych. Izolacja rurociągów jest niezbędna do zapewnienia stabilności procesów i mediów, ograniczenia strat ciepła i koszów energii, zapewnienia ochrony pracowników i zabezpieczenia antykorozyjnego. Rozwiązania ISOVER TECH przeznaczone do rurociągów stanowią doskonałą odpowiedź na te wymagania – zapewniając izolację termiczną i akustyczną oraz ochronę przeciwpożarową w ramach jednego produktu. Stanowią doskonały wybór dla pełnego zakresu temperatur roboczych i średnic rurociągów.

Zbiorniki

Zbiorniki przemysłowe różnią się pod względem wielkości, kształtu i temperatury medium, w zależności od ich zastosowania. Jednakże, ich cechą wspólną jest to, że potrzebują skutecznej izolacji, która spełni wymagania utrzymania stabilności temperatury, utrzymania ciepła i zimna, a także wymagania bezpieczeństwa, jak ochrona pracowników przed kontaktem z gorącymi i zimnymi powierzchniami. Firma ISOVER oferuje szeroki wybór trwałych, skutecznych i elastycznych rozwiązań gamy TECH, przeznaczonych do izolacji ścianek i dachu zbiornika, zarówno w wykorzystaniem konstrukcji wsporczych, jak i bez nich.

Kotły, grzejniki, naczynia

Kotły, grzejniki, naczynia i piece przemysłowe stanowią wyzwanie dla systemów izolacji przeznaczonych do wysokich temperatur roboczych. Ochrona pracowników jest zwykle uwzględniona w specyfikacji termicznej, należy jednak również wziąć pod uwagę czynniki ekonomiczne i zrównoważony projekt zwiększający wydajność oraz minimalizujący zużycie energii oraz emisję CO2. ISOVER oferuje elastyczne, lekkie i wydajne produkty z gamy TECH, odpowiednie do stosowania w temperaturach nawet do 700°C, które optymalizują straty ciepła przy zachowaniu niewielkiej grubości, co ma znaczenie w przypadku ograniczonych przestrzeni.

Kominy i odprowadzenie spalin

Izolacja kominów i systemów odprowadzenia spalin jest kluczowym elementem zarządzania energią i przebiegiem procesów w zakładzie. Termoizolacja jest kluczowa do ograniczenia strat ciepła i ochrony pracowników. Jeszcze ważniejsza jest kontrola temperatury gazów wylotowych, w celu zapobiegania kondensacji i korozji. Wysokie wartości przepływu, ciśnienia i turbulencje są głównymi czynnikami generującymi hałas i, jako takie, wymagają skutecznej izolacji akustycznej. Elastyczna, trwała i kompaktowa gama produktów TECH ISOVER zapewnia jedno rozwiązanie dla wszystkich problemów, w pełnym zakresie specyfikacji i temperatur roboczych, dla konstrukcji prostokątnych, okrągłych i nieregularnych.

Urządzenia procesowe

Prócz głównych elementów procesu przemysłowego, istnieje jeszcze wiele urządzeń technologicznych, które przedstawiają szczególne wyzwania dla izolacji cieplnej i akustycznej, a także dla montażu. Wymienniki ciepła, niewielkie naczynia i turbiny – to tylko niektóre przykłady, dla których gama ISOVER TECH zapewnia standardowe, elastyczne i wielozadaniowe produkty izolacyjne, a także spersonalizowane rozwiązania.