
Poznaj izolacje budowlane ISOVER
Poznaj izolacje budowlane ISOVER
Produkty ISOVER dedykowane branży budowlanej przeznaczone są do ocieplania:
- dachów skośnych i stropodachów: m.in. Super-Mata Plus PRO i Super-Mata PRO ze szklanym welonem zapewniającym maksymalną precyzję, estetykę i komfort montażu, lekkie i sprężyste Profit-Mata, Uni-Mata Plus i Uni-Mata - oprócz efektywności energetycznej także bezpieczeństwo pożarowe i wyciszenie
- dachów płaskich: Dachoterm SL, zestawy dwuwarstwowe, Stropoterm
- ścian zewnętrznych w budownictwie jednorodzinnym i komercyjnym: nowość do fasad wentylowanych – ISOVER Super-Vent Ultra o lambdzie 0,031 W/mK, Polterm Max Plus, Ventiterm Plus, Panel-Płyta Plus, a do ścian w technologii ETICS - Fasoterm 35 tworzący rekomendowany zestaw wraz z systemem weber.THERM
- ścian działowych w obiektach użyteczności publicznej, hotelach i mieszkaniach:: Aku-Płyta, Polterm Uni - wyciszenie przegród między pomieszczeniami
- podłóg i stropów: wełna skalna Stropoterm i wełna szklana ISOVER TDPT.
- ścian korytarzy i klatek schodowych: nowość - płyty zespolone EasyTherm z połączenia wełny ISOVER z płytą g-k Rigips
- sufitów garaży: Stropmax 31 - ocieplenie, wyciszenie, bezpieczeństwo pożarowe


Oferta izolacji budowlanych ISOVER
Asortyment ISOVER obejmuje najbardziej innowacyjne, najwyższej jakości izolacje z wełny mineralnej szklanej i skalnej do wszelkich zastosowań, o współczynnikach lambda sięgających 0,031 W/mK (Super-Vent Plus, Stropmax 31) czy nawet 0,030 W/mK (ISOVER Multimax 30 — wełna mineralna do ociepleń o najlepszej izolacyjności termicznej na rynku).
Uzupełnia go oferta folii paroizolacyjnych (w tym inteligentna paroizolacja Vario o zmiennym oporze dyfuzyjnym) i membran wiatroizolacyjnych oraz akcesoriów montażowych zapewniających maksymalną szczelność i efektywność montażu.
Materiały izolacyjne ISOVER wykorzystane zostały w wielu prestiżowych obiektach architektonicznych w całej Polsce. Do ich grona należą m.in. Zamek Ujazdowski w Warszawie, Kancelaria Premiera, wieżowiec Warsaw Trade Tower w Warszawie, Port Marynarki Wojennej w Gdyni, Rafineria Gdańska, obiekty Międzynarodowych Targów Poznańskich, Biblioteka Śląska w Katowicach, Dworzec Główny i Ośrodek Sztuki Japońskiej w Krakowie, Teatr Polski we Wrocławiu i wiele innych.
Izolacje dachowe - wełna mineralna. Czym jest i jak działa w izolacji dachów płaskich i skośnych?
Przez dach ucieka aż 30% ciepła, a wraz z nim Twoje pieniądze. Dlatego zadbaj o izolacje dachowe - wełna mineralna pomoże Ci uzyskać oddychającą, a jednocześnie szczelną warstwę, która zatrzyma energię cieplną wewnątrz budynku. Jak działa wełna i dlaczego warto wybrać właśnie ten materiał? Przeczytaj.
5 najpopularniejszych zastosowań wełny mineralnej szklanej i skalnej w budownictwie
Wełna mineralna znana jest głównie jako materiał ociepleniowy. Niski współczynnik przewodzenia ciepła to jednak tylko jedna z kilku jej zalet. Poznaj 5 najpopularniejszych zastosowań wełny mineralnej. Zobacz, jak wiele zyskasz, dzięki termomodernizacji domu wełną.
Czym ocieplić poddasze? Wełna mineralna a pianka PUR
Planując ocieplenie poddasza, inwestorzy stoją przed wyborem, który materiał izolacyjny sprawdzi się najlepiej - wełna szklana, wełna skalna, a może piana PUR? Podejmując taką decyzję, warto wziąć pod uwagę walory cieplne, ale też inne aspekty: akustyka, bezpieczeństwo pożarowe, trwałość, parametry wilgotnościowe. (źródło: MIWO)
Czy wełna mineralna jest bezpieczna dla zdrowia? Rozwiewamy mity.
Wełna mineralna jest bezpieczna dla zdrowia - czy to prawda? Co z pyłem, włóknami i składnikami, z których powstała? Jak pracować z produktami z wełny mineralnej, by sobie nie zaszkodzić i zapewnić komfort w trakcie instalacji? Poznaj najważniejsze fakty, dotyczące procesu produkcji wełny, pracy z wełną i stopnia zagrożenia dla zdrowia.
Nowy Fire Matrix - tabele doboru systemów z wełną ISOVER do ochrony ppoż
Przedstawiamy nowe, zaktualizowane wydanie katalogu Fire Matrix. Znajdziecie w nim szereg nowości w zakresie m.in. rozwiązań podłóg i ścian.