Ocieplenie fasady (ETICS)

Elewacja ETICS - system: wełna ISOVER, tynk i siatka WEBER

 

Wełna do ocieplenia elewacji

Zdecydowaną przewagą z zastosowania wełny mineralnej do izolacji ścian zewnętrznych jest jej niepalność oraz paroprzepuszczalność, która umożliwia wydostanie się wilgoci i zmniejsza ryzyko wykraplania się wewnątrz ściany, zwłaszcza w budynkach o nieefektywnej wentylacji. Wełna ma również bardzo dobre parametry izolacji akustycznej, co ma znaczenie dla komfortu mieszkańców domu.

Na skuteczność izolacji, oprócz doboru materiału ociepleniowego, ma również wpływ zastosowana chemia budowlana. Te elementy razem składają się na gotowe i zweryfikowane przez producentów systemy ociepleń ETICS. Co ważne, wszystkie elementy składowe rozwiązania ETICS powinny być ze sobą kompatybilne.

Przykładem polecanego zestawu jest rozwiązanie ISOVER i WEBER, gdzie wełna w płytach Fasoterm 35 łączy się z gamą produktów WEBER wchodzących w skład systemu weber.therm WM. Kompleksowa oferta zawierająca odpowiednie tynki i farby elewacyjne pozwala ocieplić fasady domów zarówno użytkowanych, jak i nowych.

Poznaj nową aplikację do projektowania kolorów elewacji

Wybierz kolor elewacji z aplikacją koloryelewacji.pl

Elewacja ETICS w systemie ISOVER i WEBER

Elewacja ETICS - wełna ISOVER, tynk i siatka WEBER

 

Jak działa tynk hydrofilowy AquaBalance?

Jak działa tynk hydrofilowy AquaBalance i jak radzi sobie z wilgocią na powierzchni elewacji?

Zobacz film

Ocieplenie fasady ETICS - ISOVER Fasoterm 35 i WEBER system weber.therm WM

Technologia AquaBalance - zawsze sucha i czysta elewacja

Unikalny tynk hydrofilowy weberpas silicon w technologii AquaBalance dostępny w 320 kolorach to naturalna ochrona przed porastaniem!

Technologia AquaBalance tworzy inteligentną powłokę samoregulującą stopień zawilgocenia powierzchni. Jej zastosowanie na elewacjach budynków skutecznie rozwiązuje problem grzybów i alg, które rozrastają się na zawilgoconym tynku.

W przypadku powszechnie stosowanych tynków powierzchnia ściany pozostaje zawilgocona przez długi czas, ponieważ woda zbiera się w zagłębieniach chropowatej powierzchni. To świetna pożywka dla różnych mikroorganizmów. Na powierzchni tynku AquaBalance kropla wody ma większą powierzchnię parowania, dzięki czemu znika znacznie szybciej. Ściana wysycha błyskawicznie nie dając żadnych szans algom czy grzybom.

tynk silikonowy aquabalance
Zobacz realizację
Inwestycja MOJA KLONOWA w Kielcach - "Wybraliśmy tynki WEBER i wełnę ISOVER"
Rekomendowane zestawy ETICS
Zestaw ETICS 1

+ do wyboru:

Zestaw ETICS 2
Zestaw ETICS 3

Jak prawidłowo wykonać izolację metodą ETICS?

W przypadku systemów ETICS parametry użytkowe fasady są uzyskiwane z jednej strony dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości chemii budowlanej i siatek zbrojących, a z drugiej dzięki jakości materiału izolacyjnego. Jeśli wełna mineralna nie spełni swojej funkcji mechanicznej, wówczas nawet najlepsza chemia nie pomoże i system będzie słaby. Mała wytrzymałość wełny mineralnej na ściskanie [CS] to osłabienie odporności udarnościowej fasady. Ponadto w przypadku stosowania wełny o małej wytrzymałości na ściskanie pojawiają się problemy wykonawcze związane z łączeniem mechanicznym. Wełna poddaje się naciskowi przy montażu kołków przez co nie są one później prawidłowo zlicowane z płaszczyzną płyty.  

Obok lambdy i parametrów technicznych wełen fasadowych istotne znaczenie dla wykonawcy i jakości systemu ETICS ma dokładność wymiarowa produktu w zakresie grubości. Nie powinno się kupować wełen, które mają deklarowaną dokładność wymiarową mniejszą niż T5 (zgodnie z normą T5 to największa dokładność, a T1 najmniejsza). Kupując wełnę z deklarowaną dokładnością wymiarową T4 i mniejszą godzimy się, że dostarczony produkt będzie miał duże różnice grubości pomiędzy płytami. Takie nierówności nie pozwalają wykonawcy wykonać systemu zgodnie z zapisami Aprobaty Technicznej i stanowią przyczynek do pęknięć fasady. 

Dokładność wymiarową T5 posiada np. ISOVER Fasoterm 35 - wełna bez wad innych spotykanych na rynku produktów przeznaczonych do ETICS o doskonałej izolacyjności cieplnej.