Wełny do izolacji garaży podziemnych, piwnic i pomieszczeń technicznych

isover ocieplenie garażu piwnicy przedsionka 2880

Wełny do izolacji garaży, piwnic i pomieszczeń technicznych

Ogrzewane - nieogrzewane, czyli jak nie tracić ciepła przez zimne ściany i podłogi

Ściany zewnętrzne budynku należy ocieplić, bo oddzielają jego wnętrze od zewnętrza, a ściany wewnątrz domu - niekoniecznie, bo dzielą pomieszczenia o zbliżonej temperaturze. A co z garażami i pomieszczeniami gospodarczymi o różnym przeznaczeniu, które stanowią całość z bryłą budynku, ale nie są ogrzewane? Aby w domu panowała właściwa temperatura, a od ścian i podłóg nad nieogrzewanymi pomieszczeniami nie "ciągnęło" zimnem, warto zastosować właściwą izolację, która powstrzyma ucieczkę cennego ciepła z wnętrza budynku.

Rozwiązania ISOVER do izolacji przegród między pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi to po pierwsze izolacja termiczna, zatrzymująca naturalny proces wyrównywania temperatur po obu stronach, ale oprócz tego daje dodatkowe możliwości i korzyści:

  • łatwy montaż - płyty ISOVER Stropmax 31 z szarym welonem montuje się od strony nieogrzewanego garażu pod ogrzewanymi pomieszczeniami bez użycia chemii - szybko i czysto, łącznikami mechanicznymi; płyty EasyTherm do ścian są są fabrycznie zespolone, co ułatwia i przyspiesza ich montaż
  • właściwości mechaniczne - płyty zespolone EasyTherm montowane na ścianach nieogrzewanego pomieszczenia, składają się z warstwy wełny o znakomitych walorach termicznych oraz warstwy płyty gipsowo-kartonowej, dzięki czemu możliwe jest np. montowanie do ściany wykończonej tymi płytami regałów, haków na rowery, półek i innego wyposażenia majsterkowicza
  • niewielka grubość - ISOVER Stropmax 31 dzięki niskiemu współczynnikowi lambda osiąga znakomite walory termicznej już przy niskich grubościach, podobnie płyty zespolone EasyTherm dzięki cienkiej, zwartej warstwie wełny nie pomniejszają kubatury pomieszczenia bardziej niż to konieczne - a w garażu czy składziku przydomowym każdy centymetr ma znaczenie
  • właściwości akustyczne - w przeciwieństwie do wielu innych materiałów izolacyjnych, wełny ISOVER tłumią hałasy, w tym dźwięki powietrzne z sąsiednich pomieszczeń.

Korzyści wykończenia ścian suchymi tynkami EasyTherm

Płyty ISOVER EasyTherm są przeznaczone do wykańczania wnętrz w pomieszczeniach nieogrzewanych, graniczących przez ścianę z ogrzewanymi. Powstaje dzięki temu tak zwany suchy tynk, czyli twarda, równa płaszczyzna gotowa do finalnego wykończenia. Dzięki zespoleniu z wełną zyskuje dodatkową funkcję – izolacji - potrzebnej by ciepło nie migrowało tam, gdzie jest zimniej, obniżając tym samym temperaturę w pomieszczeniu ogrzewanym i powodując straty. Płyta zespolona EasyTherm dzięki swoim warstwom zyskuje dodatkowy atut, jakim jest poprawa izolacyjności akustycznej ściany.

Do niedawna, żeby wykonać podobną zabudowę, trzeba było przy zimnej ścianie montować ruszt z profili stalowych, między nimi umieszczać płyty lub maty wełniane i na koniec przykręcać płyty g-k.

Zastosowanie płyt warstwowych zamiast tradycyjnej przedścianki ułatwia i przyśpiesza pracę, ale to nie jedyna korzyść. W płytach ISOVER EasyTherm zastosowano najwyższej jakości płyty gipsowo-kartonowe o oznaczeniu DFIREH1, odznaczające się ponadprzeciętną twardością. Powstała z nich zabudowa jest wyjątkowo odporna na wgniecenia i zarysowania oraz inne twego typu uszkodzenia mechaniczne.

Korzyści z zastosowania wełny ISOVER Stropmax 31

W ofercie ISOVER jest przełomowe rozwiązanie izolacji termicznej i akustycznej sufitów pomieszczeń technicznych i garaży Stropmax 31, pozwalające na czysty i szybki suchy montaż (bez klejenia) materiału o znakomitych walorach cieplnych, niepalnego i tłumiącego dźwięki, także pod powierzchniami nierównymi czy zabrudzonymi.

Stropmax 31 dedykowany jest do izolacji sufitów garaży podziemnych, sufitów i ścian pomieszczeń technicznych. Znajduje także zastosowanie w termomodernizacji piwnic budynków wielomieszkaniowych.

Kalkulator U - współczynnika przenikania ciepła

Kalkulator U - sprawdź, jakiej izolacji potrzebuje Twój domZastanawiasz się, jak dobrać izolację ścian i dachu czy stropu nad nieogrzewanym garażem, by zapewnić komfort cieplny, oszczędne ogrzewanie i zgodność z przepisami? Skorzystaj z kalkulatora współczynnika U (przenikania ciepła). Z pomocą kalkulatora obliczysz przybliżone wartości U dla różnych rozwiązań izolacyjnych przed budową lub termomodernizacją budynku i dowiesz się, czy wybrane rozwiązanie spełnia wymogi normowe.

Korzystanie z kalkulatora jest bardzo proste. Po wyborze rodzaju przegrody oraz rodzaju i grubości izolacji, otrzymasz wynik w postaci przybliżonej wartości U i jej odniesienia do wartości wymaganej aktualnym w prawie budowlanym dla budynków. "Łapka w górę" przy wyniku oznacza, że ocieplony w ten sposób dach czy fasada spełnia warunki normowe. Łapka w dół - trzeba pomyśleć o skuteczniejszej izolacji.

Kliknij tutaj i sprawdź nasz kalkulator!

Zobacz, jak montuje się produkty ISOVER

Ocieplenie stropu garażu - ISOVER Stropmax 31 / Izolacja wełną mineralną bez kleju krok po kroku

Jak montować płyty zespolone ISOVER EasyTherm? Montaż ocieplenia od wewnątrz krok po kroku.

Jak montować płyty zespolone ISOVER EasyTherm? Montaż ocieplenia od wewnątrz krok po kroku.