
Ocieplenie murów warstwowych
Izolacja ścian trójwarstwowych i innych fasad
Co to jest ściana trójwarstwowa?
Decydując się na rodzaj fasady, możemy wybierać, jakiego rodzaju ocieplenie ścian zewnętrznych będzie najodpowiedniejsze. Wybierać można między tradycyjną ścianą trójwarstwową, fasadą wentylowaną lub ścianą dwuwarstwową z izolacją ETICS. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale i powoduje ograniczenia.
Wybór ściany trójwarstwowej najczęściej jest wynikiem skupienia się inwestora na walorach estetycznych fasady, przy czym należy liczyć się z wyższym kosztem, niż w przypadku popularnej metody ETICS. Izolacja w ścianie trójwarstwowej jest ukryta pomiędzy dwoma warstwami: murem konstrukcyjnym grubości 19 cm oraz ścianą osłonową, np. 12 cm klinkierowym murem.
Jaka izolacja do ściany trójwarstwowej?
Na etapie projektowania i doboru rozwiązań warto zwrócić uwagę na to, że chociaż możemy zastosować standardową izolację z wełny mineralnej o stosunkowo niskim współczynniku przewodzenia ciepła np. λD = 0,042 W/mK, to wysokie parametry cieplne budynku energooszczędnego uzyska ona dopiero przy grubości powyżej 52 cm!
Ta sama ściana z wykorzystaniem ISOVER Multimax 30 o współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,030 W/mK uzyska podobne parametry przy grubości o 6 cm mniejszej. Zatem w przypadku ściany trójwarstwowej kluczowym parametrem materiału termoizolacyjnego jest jego współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Im niższy tym lepiej.
Zobacz produkty do ocieplenia murów warstwowych...

Fasoterm 35
Płyty Fasoterm 35 są przeznaczone do izolacji ścian zewnętrznych nowych i istniejących budynków przy zastosowaniu metody ETICS - lekkiej mokrej.

Panel-Płyta Plus
Płyty z wełny mineralnej szklanej pokryte ciemnym welonem szklanym
o dobrym współczynniku przewodzenia ciepła. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.

ISOVER Multimax 30
Płyty z wełny mineralnej szklanej o najlepszym współczynniku
przewodzenia ciepła wśród izolacyjnych materiałów włóknistych. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.

Super-Vent Plus
Płyty z wełny mineralnej szklanej o najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła wśród wełen pokrytych ciemnym welonem. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.

Super-Vent
Płyty z wełny mineralnej szklanej pokryte ciemnym welonem szklanym
o bardzo dobrym współczynniku przewodzenia ciepła. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.
Dowiedz się więcej
EasyTherm - płyty zespolone
Płyty zespolone EasyTherm to innowacyjne rozwiązanie izolacyjno-konstrukcyjne ISOVER i RIGIPS. Ich główne zastosowanie to izolacja cieplna i akustyczna ścian wewnętrznych budynków od strony pomieszczenia o niższej temperaturze, zgodnie z normą EN 13950:2014.
Oprócz właściwości termicznych i akustycznych wyróżnia je mała grubość, dzięki czemu pozostaje więcej przestrzeni użytkowej w budynku. Dodatkowe atuty to duża wytrzymałość na uszkodzenia, bezpieczeństwo pożarowe, a także szybki i łatwy montaż do ściany masywnej za pomocą kleju.
NOWOŚĆ! Dobierz najlepszy kolor do Twojej elewacji!
Przedstawiamy aplikację, która pozwala szybko, sprawnie i w łatwy sposób przygotować wizualizację wymarzonej fasady. Koloryelewacji.pl pomagają inwestorom w podjęciu decyzji dotyczącej finalnego koloru budynku.
Czyste Powietrze - zwiększone dofinansowanie do termomodernizacji w 2023
W 2023 roku wejdą w życie ogłoszone 15 grudnia przez polski rząd zmiany w programie Czyste Powietrze, zwiększające dofinansowanie oraz poziom dotacji na termomodernizację. Szerzej temat ten podejmuje nowa odsłona serwisu lepiejbezsmogu.pl, gdzie znajdziemy aktualne kompendium wiedzy na temat działań umożliwiających skuteczną termomodernizację oraz ubiegania się o dofinansowanie.
Ile można zaoszczędzić dzięki termomodernizacji? Bierzemy pod lupę dwa popularne typy domów!
Odpowiednie ocieplenie PRL-owskiego domu „kostka” może zmniejszyć jego zapotrzebowanie na energię nawet o ponad 70%, generując w skali roku oszczędności na poziomie niemal 13 tys. złotych...
Ociepl dom, płać mniej za ogrzewanie
Jak oszczędzać na ogrzewaniu domu, zachowując jednocześnie komfort korzystania z własnego mieszkania. Ocieplenie domu to inwestycja, która zaprocentuje na pewno!