
Ocieplenie murów warstwowych
Izolacja ścian trójwarstwowych i innych fasad
Co to jest ściana trójwarstwowa?
Decydując się na rodzaj fasady, możemy wybierać, jakiego rodzaju ocieplenie ścian zewnętrznych będzie najodpowiedniejsze. Wybierać można między tradycyjną ścianą trójwarstwową, fasadą wentylowaną lub ścianą dwuwarstwową z izolacją ETICS. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, ale i powoduje ograniczenia.
Wybór ściany trójwarstwowej najczęściej jest wynikiem skupienia się inwestora na walorach estetycznych fasady, przy czym należy liczyć się z wyższym kosztem, niż w przypadku popularnej metody ETICS. Izolacja w ścianie trójwarstwowej jest ukryta pomiędzy dwoma warstwami: murem konstrukcyjnym grubości 19 cm oraz ścianą osłonową, np. 12 cm klinkierowym murem.
Jaka izolacja do ściany trójwarstwowej?
Na etapie projektowania i doboru rozwiązań warto zwrócić uwagę na to, że chociaż możemy zastosować standardową izolację z wełny mineralnej o stosunkowo niskim współczynniku przewodzenia ciepła np. λD = 0,042 W/mK, to wysokie parametry cieplne budynku energooszczędnego uzyska ona dopiero przy grubości powyżej 52 cm!
Ta sama ściana z wykorzystaniem ISOVER Multimax 30 o współczynniku przewodzenia ciepła λD = 0,030 W/mK uzyska podobne parametry przy grubości o 6 cm mniejszej. Zatem w przypadku ściany trójwarstwowej kluczowym parametrem materiału termoizolacyjnego jest jego współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Im niższy tym lepiej.
Zobacz produkty do ocieplenia murów warstwowych...

Fasoterm 35
Płyty Fasoterm 35 są przeznaczone do izolacji ścian zewnętrznych nowych i istniejących budynków przy zastosowaniu metody ETICS - lekkiej mokrej.

Panel-Płyta Plus
Płyty z wełny mineralnej szklanej pokryte ciemnym welonem szklanym
o dobrym współczynniku przewodzenia ciepła. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.

ISOVER Multimax 30
Płyty z wełny mineralnej szklanej o najlepszym współczynniku
przewodzenia ciepła wśród izolacyjnych materiałów włóknistych. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.

Super-Vent Plus
Płyty z wełny mineralnej szklanej o najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła wśród wełen pokrytych ciemnym welonem. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.

Super-Vent
Płyty z wełny mineralnej szklanej pokryte ciemnym welonem szklanym
o bardzo dobrym współczynniku przewodzenia ciepła. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.
Dowiedz się więcej
Ocieplenie elewacji - efektywny sposób na oszczędności. Płać mniej za ogrzewanie dzięki termomodernizacji
Ocieplanie elewacji wełną mineralną to popularny i skuteczny sposób poprawy efektywności energetycznej budynku, co przekłada się na oszczędności ciepła i pieniędzy w dłuższym okresie. Jednak wielu osobom może się wydawać, że to proces trudny i skomplikowany. Czy rzeczywiście tak jest?
Oszczędności z ocieplenia wełną mineralną Isover. Skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej i zmniejsz zużycie prądu
Zastanawiasz się nad zabudową poddasza? Chcesz położyć ocieplenie na ścianach? Sprawdź, jakie zyskasz oszczędności z ocieplenia wełną mineralną Isover. Złóż wniosek o ulgę termomodernizacyjną, dzięki czemu wydatki remont odliczysz od podatku.
Sekret skutecznej izolacji - czym ocieplić poddasze? Jak uniknąć błędów?
Wybór właściwego materiału do izolacji dachu skośnego czy poddasza jest kluczowy dla zapewnienia komfortu, efektywności energetycznej i bezpieczeństwa budynku. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, wełna mineralna szklana ISOVER w rolkach wyłania się jako optymalny wybór dla każdego, kto poszukuje wydajnej izolacji termicznej i akustycznej.
Materiały izolacyjne na poddasze - przegląd i porównanie
Przy zagospodarowaniu poddasza, jednym z kluczowych aspektów jest skuteczne ocieplenie, jednocześnie przy tym bezpieczne pożarowo i radzące sobie z wilgocią. Wszelkie materiały muszą zostać zamontowane z uwzględnieniem miejsc szczególnie narażonych na błędy wykonawcze. Jak wybrać odpowiednie materiały izolacyjne? Jakie są ich zalety i wady?
Wszystko o świadectwach energetycznych - wywiad z ekspertami
Klucz do oszczędności energii i komfortu ciepła w domach może leżeć w zrozumieniu i zastosowaniu świadectw charakterystyki energetycznej. W tym filmie, wraz z ekspertami - Ewą Bryś i Szymonem Raćkowskim z Działu Rozwoju Technicznego, wyjaśniamy, co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej, jakie zmiany wprowadziła nowa ustawodawstwo w zakresie energetyki budynków, oraz jak można poprawić wydajność energetyczną domu, zaczynając od efektywnej izolacji termicznej.