ocieplenie fasady
3 minutes min

Ocieplenie elewacji ETICS z ISOVER zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021

Obowiązujące od 1 stycznia 2021 nowe Warunki Techniczne sprawiają zobowiązują inwestorów do tego, by budynki skuteczniej kumulowały ciepło i stały się tańsze w utrzymaniu. Jak ma się to do ocieplenia ścian zewnętrznych?

Wymagania dot. współczynnika przenikania ciepła

Kluczową kwestią jest sprostanie wymaganiom w zakresie współczynnika przenikania ciepła U, co w praktyce oznacza zastosowanie średnio o 2 cm grubszego materiału izolacyjnego dla budynków nowych i odnawianych. Jednak zmiany te nie wpłyną na metody wykonawcze. W dalszym ciągu jedną z najpopularniejszych sposobów izolacji ścian zewnętrznych pozostanie tzw. metoda lekka mokra, do której rekomendowane są zestawy wyrobów ISOVER-Weber, wchodzące wraz z Fasoterm 35 w skład systemu ociepleń weber.therm WM.

warunki techniczne etics 2021

Kalkulator współczynnika U - sprawdź, jakiej izolacji potrzebuje Twój dom

Kalkulator U - sprawdź, jakiej izolacji potrzebuje Twój domZastanawiasz się, jak dobrać izolację ścian i dachu, by zapewnić komfort cieplny, oszczędne ogrzewanie i zgodność z przepisami? Skorzystaj z kalkulatora współczynnika U (przenikania ciepła). Z pomocą kalkulatora obliczysz przybliżone wartości U dla różnych rozwiązań izolacyjnych przed budową lub termomodernizacją budynku i dowiesz się, czy wybrane rozwiązanie spełnia wymogi normowe.

Korzystanie z kalkulatora jest bardzo proste. Po wyborze rodzaju przegrody oraz rodzaju i grubości izolacji, otrzymasz wynik w postaci przybliżonej wartości U i jej odniesienia do wartości wymaganej aktualnym w prawie budowlanym dla budynków. "Łapka w górę" przy wyniku oznacza, że ocieplony w ten sposób dach czy fasada spełnia warunki normowe. Łapka w dół - trzeba pomyśleć o skuteczniejszej izolacji.

Kliknij tutaj i sprawdź nasz kalkulator!

Wełna skalna w płytach Fasoterm 35

Co istotne, w płycie z wełny mineralnej Fasoterm 35 połączono bardzo dobrą, niską lambdę (λ= 0,035 W/mK) z doskonałymi wskaźnikami mechanicznymi. Najlepsze dostępne parametry cieplne pomagają ograniczyć wymaganą grubość izolacji. W zależności od materiału, z jakiego zbudowana jest ściana zewnętrzna, już 15 cm wełny Fasoterm 35 pozwoli spełnić warunki techniczne w zakresie współczynnika przenikania ciepła obowiązujące od 2021 roku. Co więcej, ISOVER Fasoterm 35 posiada dokładność wymiarową T5, dzięki czemu instalowane płyty wełny mineralnej bardzo dobrze się licują, tworząc płaską powierzchnię ściany, co jest istotne dla wykonawcy w prawidłowym i szybkim wykonaniu systemu ociepleń ETICS.

Oferowane zestawy produktów do ociepleń metodą lekką mokrą:

Zestaw ETICS 1

Do wyboru:

Zestaw ETICS 2

Zestaw ETICS 3


Zestawy do wykonania elewacji ETICS różnią się płynem gruntującym i tynkami. Tylko zastosowanie dopasowanych do siebie produktów pozwala uzyskać przedstawione wyżej parametry.