innowacje
izolacje techniczne

ISOVER TechCalc 2.0 – mobilne, szybkie i bardziej zaawansowane obliczenia cieplne

Poznaj TechCalc 2.0 - program do obliczeń izolacji technicznych

Udoskonalona wersja profesjonalnego narzędzia do wszelkich obliczeń cieplnych dla izolacji przemysłowych – teraz także na urządzenia mobilne, to szybsze działanie i możliwość dokonywania bardziej zaawansowanych obliczeń.

Oprogramowanie TechCalc 2.0 od Saint-Gobain ISOVER to rezultat dziesiątek lat teoretycznego i praktycznego doświadczenia w obliczeniach i projektowaniu izolacji termicznych. Od ponad 125 lat ISOVER oferuje systemy izolacji, a także normy i wytyczne do optymalizacji instalacji technicznych. Od roku 1990, ISOVER wprowadził na rynek innowacyjne narzędzia do obliczeń. TechCalc 2.0 to kolejny krok w rozwoju oferty aktualnego, prostego w obsłudze, skutecznego i pewnego narzędzia do obliczeń termicznych izolacji w takich zastosowaniach, jak: rury i przewody HVAC, maszyny i urządzenia przemysłowe, a także instalacje morskie i przybrzeżne.

Jak TechCalc wspomaga projektowanie izolacji technicznych?

Przy użyciu TechCalc 2.0 – międzynarodowego narzędzia do obliczeń termicznych ISOVER – planiści, projektanci, wykonawcy izolacji i wszystkie osoby związane z projektowaniem termicznym urządzeń technicznych w zastosowaniach HVAC, przemysłowych i morskich mogą szybko, łatwo i pewnie dokonać niezbędnych obliczeń dla skutecznych termicznie konstrukcji.

TechCalc 2.0 stosuje procedury obliczeń zgodne z normą ISO 12241 oraz innymi przepisami i wytycznymi projektowymi, jak VDI 2055. Dzięki swoim intuicyjnym, prostym w obsłudze i pomocnym bazom danych, TechCalc pomaga dokonać tych obliczeń w najbardziej efektywny sposób. 

Co nowego w TechCalc 2.0?

Druga odsłona programu TechCalc 2.0 to całkowicie nowy design oraz nowy układ menu, prowadzący użytkownika krok po kroku. Interfejs jest również przystosowany dla urządzeń mobilnych – możesz więc używać oprogramowania TechCalc bezpośrednio w zakładzie, na tablecie z systemem Android lub iOS. Powiększono dostępne bazy danych oraz dodano całkowicie nowe funkcje programu.

W celu umożliwienia projektowania instalacji o najlepszych właściwościach ekonomicznych i środowiskowych, możesz teraz w łatwy sposób obliczyć koszty operacyjne, redukcję emisji CO2, amortyzację izolacji i najbardziej ekonomiczne grubości.

Zakres i metody obliczeń z TechCalc 2.0

Dla każdego z zadań związanych z obliczeniami projektowymi izolacji termicznych, TechCalc 2.0 posiada odpowiednie metody obliczeń i właściwe rozwiązania. Zakres obliczeń za pomocą TechCalc 2.0 to:

 • Przepływ ciepła oraz temperatura powierzchni – w celu sprawdzenia zgodności z wymaganiami.
 • Wymagana grubość izolacji zależna od przepływu ciepła i/lub temperatury powierzchni podanej w specyfikacji dla danego typu izolacji.
 • Obliczenia kosztów operacyjnych, redukcji emisji CO2 i amortyzacji izolacji.
 • Obliczenia ekonomicznej grubości izolacji mogą być porównane do innych systemów izolacji lub jej całkowitego braku.
 • Minimalny poziom izolacji niezbędny do uniknięcia kondensacji i zapobiegania korozji.
 • Obliczenia współczynników U i R.
 • Spadki temperatury w czasie dla medium nieaktywnego/przechowywanego.
 • Spadki temperatury wzdłuż rurociągu.
 • Obliczenia strat ciepła rurociągów podziemnych.
 • Zapobieganie zamarzaniu rurociągów wodnych.
 • Wielowarstwowe konstrukcje izolacji – do 2 warstw izolacji wewnętrznej i do 10 różnych warstw izolacji zewnętrznej.
 • 6 profili obejmujących różne kształty – rury, kanały, ściany, zbiorniki i urządzenia kuliste, cylindryczne lub sześcienne.
 • Baza danych i specjalne funkcje dla mostków termicznych umożliwiają jeszcze dokładniejsze obliczenia. 


TechCalc 2.0 integruje kilka otwartych baz danych. Dzięki temu oszczędzasz czas na wykonanie obliczeń. Istnieje możliwość poszerzenia baz i dopisanie własnych danych.

Wypróbuj TechCalc 2.0 za darmo przez 60 dni

Aby poznać i docenić wszystkie zalety i możliwości programu TechCalc 2.0, zapraszamy do wypróbowania go przez 60 dni.

W tym celu masz dwie opcje:

 1. Po prostu wejdź na stronę https://www.zub-systems.de/en/produkte/techcalc i pobierz wersję próbną.
 2. Wyślij e-mail ze swoimi danymi na adres: Technical-insulation-software@saint-gobain.com. W wiadomości zwrotnej otrzymasz darmową 60-dniową licencję próbną.