dla projektantów

Nowa nakładka ISOVER RIGIPS WEBER na AUTODESK® REVIT®

Nakladka_Revit_Isover_Rigips_Weber

 

Do dyspozycji projektantów oddajemy nową nakładkę na oprogramowanie Autodesk® Revit®, zawierającą zakładki dedykowane dla marek ISOVER, RIGIPS i WEBER. Aplikacja zawiera m.in. rozwiązania systemowe złożone z produktów naszych marek, a także szereg dodatkowych funkcjonalności usprawniających proces projektowania. Opracowane, bogate biblioteki produktów i rozwiązań marek ISOVER, RIGIPS i WEBER dostępne w ramach nakładki stworzonej w środowisku Autodesk® Revit® wpisują się w stale rozwijający się trend projektowania i budowania z wykorzystaniem technologii BIM.  Autodesk® Revit® jest jednym z wiodących producentów oprogramowania wykorzystywanych do pracy w środowisku BIM.

Szeroka gama materiałów i rozwiązań w jednym miejscu

Nakładka na Revit składająca się z trzech oddzielnych zakładek ISOVER, RIGIPS i WEBER skupia produkty powyższych marek z uwzględnieniem ich wariantowości takich jak: warianty kolorystyczne farb i tynków WEBER, grubości izolacji termicznej ISOVER czy użytych akcesoriów do poszczególnych systemów RIGIPS. Ponadto do nakładki wprowadzono sprawdzone, wielowarstwowe i kompletne rozwiązaniach przegród budowalnych tj. wszystkie warianty systemów suchej zabudowy RIGIPS - dedykowane ścianom działowym, okładzinom ściennym i sufitowym, zabudowie szybów windowych oraz instalacyjnych, ścianom z bloczków gipsowych, zabudowie poddaszy oraz sufitom podwieszanym. Rozwiązania w oparciu o produkty ISOVER i WEBER skupiają następujące grupy:  dachy skośne i płaskie, podłogi, ściany zewnętrzne w technologii ETICS, rozwiązania muru warstwowego oraz z fasad wentylowanych, rozwiązania hydroizolacji, żywic oraz płynnych membran.

„Podczas tworzenia narzędzia zależało nam na tym, aby umożliwić użytkownikowi szybkie znalezienie odpowiedniego materiału lub rozwiązania. W tym celu opracowaliśmy klarowne podziały na kategorie, wyszukiwarki oraz szereg dynamicznych filtrów zawężających zakres szukanych produktów lub rozwiązań, w tym także palety kolorystyczne WEBER.” – tłumaczy Katarzyna Kita, Inżynier Rozwoju Technicznego / Specjalista BIM.

Stworzone biblioteki produktów i rozwiązań zawierają także szereg charakteryzujących je informacji i parametrów technicznych ułatwiających projektowanie, jak m.in. dane na temat rekomendowanego zastosowania, najważniejszych właściwości, izolacyjności akustycznej, parametrów termicznych czy danych dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

Nakładka ISOVER RIGIPS WEBER na oprogramowanie Autodesk® Revit® została stworzona dla pięciu wersji oprogramowania: 2019, 2020, 2021, 2022 oraz 2023.

Wypełnij prosty formularz i pobierz nakładkę. Zachęcamy też do subskrypcji newslettera, z którego dowiesz się o nowościach dla Architektów.

Administratorem Twoich danych jest Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. KLIKNIJ TU i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Nadawca

Stworzyliśmy aplikację w dwóch wersjach. Pierwsza zawiera rysunki techniczne wprowadzone do instalatora, do których użytkownik ma zawsze dostęp, nawet pomimo braku sieci. Druga wersja - lekka, w której rysunki techniczne są wprowadzone w postaci odwołań do wirtualnych dysków internetowych.

CAPTCHA

Zobacz, jak to działa!

Wsparcie w projektowaniu poprzez funkcjonalności

Poza szeroką gamą produktów i rozwiązań wraz z parametrami technicznymi do nakładki ISOVER RIGIPS WEBER wprowadzono dodatkowe funkcjonalności, które pomagają w projektowaniu i przyspieszają codzienną pracę. Pierwszym narzędziem, na które warto  zwrócić uwagę jest kalkulator współczynnika przenikania ciepła przegród budowalnych Uc.

„Wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom współczynnika przenikania ciepła przegrody Uc znajdujących się w „Rozporządzaniu Ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny podlegać budynki i ich usytuowanie” chcieliśmy uprościć obliczenia i stworzyliśmy kalkulator współczynnika przenikania ciepła dla przegród budowlanych Uc.  W narzędziu można wyznaczyć współczynnik Uc dla przegrody z zadanymi warstwami oraz z uwzględnieniem poprawek do współczynnika. Kalkulator w prosty sposób umożliwia także dobranie odpowiedniego materiału izolacyjnego z gamy produktów ISOVER do zadanego, oczekiwanego Uc.” – wyjaśnia Katarzyna Kita.

Inną, równie ważną funkcjonalnością jest mechanizm kontroli maksymalnych wysokości ścian w systemach RIGIPS, dzięki którym na etapie projektowania wychwytywane są błędnie wprowadzone rozwiązania. Ponadto, nakładka umożliwia wprowadzenie przedścianki zabudowy stelaży pod urządzenia sanitarne w systemach suchej zabudowy RIGIPS. Co więcej, dzięki nakładce, na podstawie pola powierzchni zaprojektowanych przegród, w łatwy sposób można uzyskać zestawienie materiałowe zastosowanych produktów firmy Saint-Gobain.

Z poziomu nakładki użytkownik ma także dostęp do dokumentacji technicznej, takiej jak: rysunki techniczne, w tym szczegółowe detale, karty techniczne produktów, deklaracje właściwości użytkowych, wytyczne projektowo-montażowe, katalogi oraz liczne odwołania do stron producenckich. Wszystkie wyżej wymienione udogodnienia sprawiają, że przy użyciu jednej nakładki ISOVER RIGIPS WEBER projektowanie staje się łatwe, szybkie oraz nie wymaga zbierania informacji i wiedzy z różnych źródeł.