innowacje
wydarzenia

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego - już otwarta!

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego przy Centrum Nauki Kopernik - otwarcie i przestrzeń Saint-Gobain

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie została oficjalnie otwarta! W przestrzeni pełnej innowacji zastosowane zostały nasze rozwiązania: akustyczne podłogi ISOVER i WEBER i ściany działowe RIGIPS.

To pierwszy tego typu ośrodek badawczo-rozwojowy i popularyzujący naukę w naszym kraju dostępny dla każdego. Na parterze obiektu, Saint-Gobain posiada własne miejsce spotkań z partnerami, przedstawicielami uczelni wyższych, organizacji pozarządowych i firm branżowych, tam też w szerokim gronie będziemy rozmawiać o przyszłości ludzi i planety, zgodnie z naszym celem nadrzędnym Making The World a Better Home.

Oprócz wełny szklanej ISOVER, systemu ściany działowej RIGIPS i chemii budowlanej WEBER do budowy tego innowacyjnego obiektu użyto rozwiązań innych marek Saint-Gobain, jak sufity akustyczne Ecophon, szkło Glass i Glassolutions oraz szkło ogniochronne Vetrotech.

Pierwsze wydarzenie w przestrzeni Saint-Gobain na terenie PPK odbyło się w ramach projektu InnowatoryWprost, a już wkrótce planujemy krajowy finał konkursu dla studentów architektury Architecture Student Contest 2023 i wiele, wiele innych!