info prasowe
3 min

Tegoroczna edycja ISOVER NIGHTSKATING zakończona sukcesem.

ISOVER

6 czerwca odbyła się kolejna, V już edycja ISOVER NIGHTSKATING 2024 – wieczornego przejazdu na rolkach ulicami Gliwic, który przy wsparciu marki ISOVER zorganizowały Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” oraz Fundacja ISKIERKA. Podobnie jak w minionych latach wydarzenie spotkało się z ogromnym uznaniem lokalnych entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu – pomimo deszczowej aury udział wzięło w nim kilkaset osób. Przejazd był też okazją do wsparcia akcji charytatywnej – udało nam się zebrać ponad 8000 zł, które w całości zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na Mazury dla dzieci.

Wysoka frekwencja i sukces zbiórki na rzecz chorych dzieci

ISOVER NIGHTSKATING to wydarzenie, które zdążyło na trwałe zapisać się w świadomości nie tylko miłośników aktywności fizycznej, ale też wszystkich gliwiczan. Nic więc dziwnego, że w tegorocznej edycji udział wzięło kilkuset miłośników rolkarstwa. Impreza to nie tylko forma promocji aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, ale też sposób na integrację społeczności lokalnej. Dodatkowo, dzięki współpracy organizatorów z Fundacją Iskierka w tym roku, już po raz drugi, podczas przejazdu można było wesprzeć zbiórkę na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

– Podczas tegorocznej edycji ISOVER NIGHTSKATING rolkarze nie tylko mieli okazję przejechania po niedostępnych na co dzień ulicach Gliwic, ale również zrelaksowania się w Strefie Chillout ISOVER zlokalizowanej przy naszym zakładzie przy ulicy Okrężnej. Ogromnie cieszy nas tak wysoka frekwencja i hojność uczestników wydarzenia. Dzięki ich otwartym sercom udało nam się zebrać ponad 8000 złotych– kwota ta zostanie przekazana na rzecz Fundacji ISKIERKA i pozwoli na dofinansowanie pobytu na Mazurach dzieci z chorobą nowotworową. Taki wyjazd to dla nich ogromne przeżycie i źródło wielu radości, a dodatkowo możliwość cennego wsparcia psychoruchowego niezbędnego podczas walki z chorobą – informuje Zuzanna Schön, członek zarządu ISOVER.

Jak widać ISOVER NIGHTSKATING po raz kolejny był nie tylko okazją do doskonałej zabawy połączonej z aktywnością fizyczną, ale też szansą na spełnienie dobrego uczynku i wsparcie najmłodszych zmagających się z nowotworami.

– Każda przekazana kwota, nawet niewielka, to zawsze realna pomoc dla dzieci z chorobą nowotworową. W imieniu naszych podopiecznych z całego dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki. Państwa hojność pomoże nam zorganizować wyjazd na Mazury dla dzieci zmagającymi się z nowotworami, dzięki czemu choć na chwilę będą mogły one zapomnieć o chorobie – podkreśla Agnieszka Wydmuch z Fundacji ISKIERKA.

Obejrzyj videorelację z naszego wydarzenia

Promocja aktywności fizycznej i wsparcie dla chorych dzieci

Warto przypomnieć, że podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, także tegoroczna trasa przejazdu rolkarzy podczas ISOVER NIGHTSKATING 2024 została starannie zaplanowana, tak, aby każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, mógł cieszyć się udziałem w wydarzeniu. W tym roku do przejechania było 13 kilometrów – rolkarze wyruszyli z Placu Krakowskiego i udali się ulicami: Łużycką, Wrocławską, Księdza Marcina Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Feliksa Orlickiego, Wyspiańskiego, Wincenta Styczyńskiego, Generała Władysława Andersa, Tadeusza Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńską, Bojkowską oraz Obwodnicą Gliwic, Południową pod zakład ISOVER przy ulicy Okrężnej, gdzie czekała na nich specjalnie przygotowana strefa chill out, a w niej lody, przekąski i gadżety upamiętniające przejazd.

ISOVER NIGHT SKATING po raz kolejny okazał się organizacyjnym sukcesem i okazją nie tylko do integracji mieszkańców, budowania więzi międzypokoleniowych i promowania zdrowego, aktywnego trybu życia, ale też wsparcia potrzebujących dzieci.

ISOVER