Obiekty referencyjne

Hotel Verte 5* , Marriott Autograph Collection | Warszawa

Architekt
SAS Studio
Generalny wykonawca
Budizol Sp. z o. o.
Ukończono
Wykonawca Instalator
Elbas Sp. z o. o.
Lokalizacja

Podwale 3/5 Warszawa 00-252 Polska

foto: Wojciech Łuczak

Pięciogwiazdkowy hotel Verte jest pierwszym obiektem tego typu w Polsce z kolekcji Marriot Autograph Colletion. Sam budynek to dawny pałac Branickich i Szaniawskich z XVIII w. zlokalizowany nieopodal serca Warszawy- Starówki. Zaprojektowany został przez polskiego architekta późnego baroku. Budynek, który obecnie jest hotelem przez wiele lat pełnił najrozmaitsze funkcje. W swojej historii również nie oszczędził go czas II Wojny Światowej, kiedy po przepięknej architekturze pozostał jedynie gruz. Odradzająca się na nowo Warszawa o tym budynku nie zapomniała- obiekt został odbudowany w lata 50 zgodnie z utrwalonym wizerunkiem budynku pozostawionym na płótnach przez malarza Canaletto.

Obecnie budynek został poddany kompleksowej rewitalizacji trwającej 8 lat. Butikowy hotel wciąż ma charakter wpisujący się w historyczną tkankę miejską. W najbliższym otoczeniu znajduje się Teatr Narody i plac Teatralny. Dzięki temu jest to obiekt wyjątkowy z elitarnym rysem, pełniący funkcje spotkań przyjezdnych. Wnętrza o charakterze historycznym otoczone nowoczesnymi rozwiązaniami trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających gości.

Wyzwanie

W ramach szerokiego spektrum prac rewitalizacyjnych znalazły się również te obszary związane z zaprojektowaniem instalacji wentylacji mechanicznej w całym budynku. Zaplanowanie i poprowadzenie nowej instalacji wentylacyjnej w obiekcie związane było również z zapewnieniem dobrej izolacji kanałów pod kątem termicznym jak i akustycznym. Hałas i szum z instalacji to jedne z tych czynników, które mocno obniżają komfort użytkowników pomieszczeń, dlatego ten aspekt w przypadku hotelu jest zdecydowanie kluczowy. Dokładając do tego konieczność izolacji aż 5000 m2 instalacji było to nie lada wyzwanie.

Rozwiązanie

W obiekcie zastosowano produkt Isover Ventilam Alu Plus czyli samoprzylepną matę wykonaną z wełny szklanej, która z jednej strony pokryta jest zbrojoną folią aluminiową. Klej stosowany w tym produkcie ze względu na swoją jakość znacznie ułatwia i przyspiesza układanie izolacji i przyczynia się do bezproblemowej eksploatacji całego systemu. Dzięki elastyczności produktu i niskiemu pyleniu prace instalacyjne przebiegały bezproblemowo, co wpłynęło na dość szybkie i skutecznie wykonanie izolacji kanałów. W efekcie cała instalacja została właściwie termicznie zaizolowana jak i poprawiły się parametry związane z akustyką, co w przypadku budynku hotelowego ma ogromne znaczenia dla komfortu gości.

Zastosowane produkty

Isover Ventilam Alu Plus