Obiekty referencyjne

Plaza Tower | Kielce

Architekt
Detan Kielce
Wykonawca
URB PLUS Sylwester Kołodziej
Data ukończenia
Inwestor
Nieruchomości Ryszard Grzyb
Lokalizacja

Zagnańska 90 Kielce Polska

Plaza Tower to inwestycjach w Kielcach, na którą składają się dwa najwyższe w stolicy województwa świętokrzyskiego 16-piętrowe budynki, których większe części przeznaczone są dla zagospodarowania mieszkalnego wielorodzinnego. Na jeden budynek przypada aż 132 mieszkania wyposażone w balkony lub duże tarasy roztaczające widoki na okoliczna panoramę Gór Świętokrzyskich. Budynki wyposażone są w garaże podziemne oraz miejsca parkingowe naziemne. Poza częścią typowo mieszkalną budynku na parterze znajduje się powierzchnia przeznaczona na usługi osiągająca około 500m2.

Wyzwanie

Duża przestrzeń i spore skupienie lokali mieszkalnych wpływa znacząco po pierwsze na pojawiający hałas. Drugą sprawą jest wysoka podatność części wspólnych budynku takich jak korytarze między mieszkaniami i klatki schodowe na zniszczenia wynikające z zintensyfikowanego ruchu mieszkańców po obiekcie. W ramach inwestycji Plaza Tower ze względu na powyżej wymienione wyzwania zaistniała potrzeba dobrej izolacji cieplnej i akustycznej części wspólnych w obiekcie. Dodatkowo w celu zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości ścian wewnętrznych korytarzy czy klatek schodowych potrzebne było zaproponowanie rozwiązania, które będzie wytrzymałe na zniszczenia i przypadkowe uderzenia.

Rozwiązanie

Do wykonania i izolacji ścian wewnętrznych korytarzy i klatek schodowych w obiekcie zastosowano płyty zespolone Isover Easytherm składające się z wełny szklanej ISOVER o najlepszych parametrach cieplnych i płyty płyty g-k RIGIPS typ DFIREH1 o grubości 12,5. Dzięki takiemu doborowi materiału uzyskano wysoką odporność na uderzenia a przy okazji udało się uzyskać więcej przestrzeni użytkowej dzięki minimalnej grubości zabudowy.

Zastosowane produkty

Isover Easytherm