Obiekty referencyjne

Złota 44 | Warszawa

Architekt
Daniel Libeskind
Realizacja
2012
Wykonawca
INSBUD Budofix
Lokalizacja

Złota 44 Warszawa Polska

Budynek przy Złotej 44 stał się niekwestionowaną ikoną Warszawy. Dlatego też, zależało nam, aby zostały tam wykorzystane materiały wysokiej jakości, o odpowiednich parametrach, które pozwoliłyby na spełnienie wymagań dotyczących izolacyjności termicznej, akustycznej jak i bezpieczeństwa. Wiemy bowiem, że odpowiednio dobrana i zamontowana izolacja zapewni komfort użytkowania i ograniczy wpływ obiektu na środowisko.

Wyzwania

Złożoność rozwiązań projektowych wynikała z głównego założenia projektu – realizacji budynku zapewniającego w najwyższym stopniu komfort użytkownika przy minimalizowaniu wpływu obiektu na środowisko. Elewacja natomiast, to efekt nałożenia na siebie dwóch procesów projektowych – z jednej strony otwierania widoków z apartamentów na miasto przy zapewnieniu intymności użytkownikowi, z drugiej wykorzystywania materiałów budowlanych i rozwiązań technicznych o wysokiej jakości i parametrach pozwalających spełniać rosnące wymagania izolacyjności termicznej. Budynek Złota 44 jest unikalny pod względem ilości wyposażenia technicznego mieszkań.

Rozwiązania

Zdecydowaliśmy się na produkty z wełny mineralnej szklanej ISOVER, takie jak Ventilux 6335, Aku-Płyta oraz Deska Dachowa. Wentylacja mechaniczna, indywidualna klimatyzacja i inne instalacje są wyzwaniem w kontekście spełnienia wymogów dla hałasu wewnątrz mieszkań.

Koordynator prac projektowych - JUVENES:

Dzięki wysokiej jakości materiałom budowlanym ISOVER, zapewniony został właściwy komfort akustyczny. Uzupełnieniem rozwiązań budowlanych jest system automatyki budynkowej, tak zwane instalacje budynku inteligentnego, które stale dbają o komfort wewnątrz apartamentów i jednocześnie ograniczają zużycie energii do niezbędnego minimum, co przekłada się na znaczne ograniczanie wpływu budynku na środowisko naturalne.