Obiekty referencyjne

Złota 44, Warszawa

Architekt
Daniel Libeskind
Koordynator projektu
Juvenes – Projekt Sp. z o.o.
Wykonawca
INSBUD Budofix
Lokalizacja

Złota 44 Warszawa Polska

Budynek przy Złotej 44 stał się niekwestionowaną ikoną Warszawy. Dlatego też, zależało nam, aby zostały tam wykorzystane materiały wysokiej jakości, o odpowiednich parametrach, które pozwoliłyby na spełnienie wymagań dotyczących izolacyjności termicznej, akustycznej jak i bezpieczeństwa. Wiemy bowiem, że odpowiednio dobrana i zamontowana izolacja zapewni komfort użytkowania i ograniczy wpływ obiektu na środowisko.

Wyzwania

Złożoność rozwiązań projektowych wynikała z głównego założenia projektu – realizacji budynku zapewniającego w najwyższym stopniu komfort użytkownika przy minimalizowaniu wpływu obiektu na środowisko. Elewacja natomiast, to efekt nałożenia na siebie dwóch procesów projektowych – z jednej strony otwierania widoków z apartamentów na miasto przy zapewnieniu intymności użytkownikowi, z drugiej wykorzystywania materiałów budowlanych i rozwiązań technicznych o wysokiej jakości i parametrach pozwalających spełniać rosnące wymagania izolacyjności termicznej. Budynek Złota 44 jest unikalny pod względem ilości wyposażenia technicznego mieszkań.

Rozwiązania

Zdecydowaliśmy się na produkty z wełny mineralnej szklanej ISOVER, takie jak Ventilux 6335, Aku-Płyta oraz Deska Dachowa. Wentylacja mechaniczna, indywidualna klimatyzacja i inne instalacje są wyzwaniem w kontekście spełnienia wymogów dla hałasu wewnątrz mieszkań.

Koordynator prac projektowych - JUVENES:

Dzięki wysokiej jakości materiałom budowlanym ISOVER, zapewniony został właściwy komfort akustyczny. Uzupełnieniem rozwiązań budowlanych jest system automatyki budynkowej, tak zwane instalacje budynku inteligentnego, które stale dbają o komfort wewnątrz apartamentów i jednocześnie ograniczają zużycie energii do niezbędnego minimum, co przekłada się na znaczne ograniczanie wpływu budynku na środowisko naturalne.