ocieplenie fasady
termomodernizacja
zabudowa poddasza

Interaktywny przewodnik po termomodernizacji dostępny: poznaj TERMOKOMPENDIUM!

Termokompendium-Saint-Gobain-marki (3).jpg

 

Efektywne rozwiązania termomodernizacyjne są coraz bardziej w cenie - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców polskich domów Saint-Gobain Solutions publikuje interaktywny przewodnik opisujący, jak skutecznie, a przy tym korzystnie pod względem ekonomicznym, przeprowadzić termomodernizację. Nie mogło w nim zabraknąć wełen Isover do ocieplania poddaszy, ścian zewnętrznych czy stropów. Termokompendium to pierwsza tak kompleksowa publikacja na ten temat dostępna na polskim rynku.

Dzięki Termokompendium właściciele domów mogą nie tylko zrozumieć korzyści płynące z termomodernizacji, poznać konkretne kroki i dostępne technologie, które pomogą im w realizacji inwestycji, ale również bliżej zaznajomić się z programami rządowymi, m.in. Czyste Powietrze czy Ciepłe Mieszkanie, które umożliwiają ubieganie się o stosowne dofinansowanie.

Saint-Gobain Solutions podkreśla również znaczenie wyboru odpowiednich materiałów z bogatej oferty marek Isover, Rigips, Weber, Leca, Glassolutions i Swisspacer. Produkty te, wchodzące w skład wydajnych systemów budowlanych, są gwarancją najwyższej jakości i efektywności.

W opracowaniu poświęcono wiele uwagi rozwiązaniom poddaszowym zapewniającym optymalne parametry cieplne połączone z bezpieczeństwem pożarowym. W innych częściach opracowania omówiono rozwiązania dla ścian zewnętrznych, ścian i stropów garaży czy podłóg z użyciem wełen ISOVER.

Termokompedium_Saint-Gobain_przyklady

W jakim celu powstało Termokompendium?

– Nawet 70% energii dostarczanej do domu przeznaczamy na jego ogrzewanie, niestety, jeśli budynek nie jest odpowiednio zaizolowany, sporo z niej tracimy – tłumaczy Henryk KwapiszDyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce, współautor Termokompendium. – Badania pozbawiają złudzeń: ok. 30% ciepła ucieka przez złej jakości dach, kolejne 20-30% przez nieocieplone ściany, a nawet 25% przez przestarzałe okna i szyby. Termomodernizacja jest kluczem do poprawy tego stanu rzeczy. Termokompendium to pierwsza tego typu kompleksowa publikacja, pokazująca spektrum rozwiązań na styku marek Saint-Gobain w obszarze termomodernizacji i poprawy efektywności każdego elementu przegrody budynku – od okien i szyb, przez dach, stropy, ściany zewnętrzne oraz podłogi. Tylko produkty o najlepszych parametrach technicznych pozwolą na długoletni komfort w postaci ciepłych wnętrz i niższych rachunków za ogrzewanie.

Wyzwanie, przed którym staje dziś Polska w zakresie termomodernizacji, jest ogromne. Realizacja tych celów wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale także świadomości i zaangażowania zarówno ze strony władz, jak i samych mieszkańców.