dla wykonawców
nagrody i konkursy

Konkurs Saint-Gobain GYPSUM TROPHY 2025 - weź udział!

konkurs Gypsum Trophy

Zapraszamy do udziału w konkursie firmy wykonawcze, specjalizujące się w suchej zabudowie wnętrz, które chcą zyskać rozpoznawalność na rynku polskim i międzynarodowym.

Saint-Gobain GYPSUM TROPHY to wyjątkowe wydarzenie i największy międzynarodowy konkurs w branży gipsowej.

Konkurs podczas którego nagradzane są kunszt wykonawczy oraz promowane są innowacji w zakresie wykorzystania gipsu oraz płyt gipsowo-kartonowych, w realizacji suchej zabudowy wnętrz.

Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w Paryżu w 1998 roku. Zgłoszono wtedy 20 projektów (obiektów) z 15 krajów, które konkurowały w ramach 2 kategorii: gipsy-tynki oraz płyty gipsowo-kartonowe.

Od tego czasu, konkurs GYSPUM TROPHY nieustannie rozwija się. Dodawane są nowe kategorie dające możliwość zgłoszenia obiektów z różnych rynków oraz zaprezentowania najnowszych rozwiązań technicznych w branży. Uczestnicy – wykonawcy mają szansę spotkać się ze swoimi kolegami z innych krajów i wymienić doświadczeniami.

Ostania 12 edycja konkursu odbyła się w 2023 roku w Atenach. Nominowane były 73 projekty, z 27 krajów, które konkurowały w 6 kategoriach: płyty gipsowo-kartonowe, gipsy, obiekty sektorowe, obiekty mieszkalne, sufity i innowacje. Polsce nie udało się uzyskać wyróżnienia, ale Wykonawcy wrócili ogromnie zmotywowani do działania i walki o udział w kolejnych edycjach konkursu.

Co trzeba zrobić aby dostać się do konkursu:

  1. wypełnić dokumenty rejestracyjne
  2. przesłać na adres polska@saint-gobain.com dokumenty rejestracyjne wraz ze zdjęciami obiektu (zdjęcia z etapu realizacji prac budowlanych i zdjęcia gotowego obiektu – w sumie 10 szt.) i czekać na wyniki 😊

Zgłoszenia przyjmujemy od 22 kwietnia do 20 maja br. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 czerwca 2024 r.

Laureaci w poszczególnych kategoriach tj.:

  • sufity
  • innowacje
  • budynki mieszkalne
  • kultura, edukacja i rozrywka
  • biznes i instytucje,

zostaną wyłonieni przez jury. Nasi specjaliści poddadzą ocenie jakość wykonanych prac, rodzaj wykorzystanych produktów marki RIGIPS (dodatkowe punkty zostaną przyznane za wykorzystanie produktów marek: Isover, Weber, Glass, Ecophon), bezpieczeństwo i dbałość o środowisko podczas realizacji prac oraz efekt wizualny osiągnięty dzięki zastosowaniu rozwiązań RIGIPS.

O wygranej w swojej kategorii Firmy Wykonawcze zostaną powiadomione mailowo oraz bezpośrednio przez Doradców Saint-Gobain.

Wyłonione obiekty zostaną zgłoszone do edycji międzynarodowej konkursu.

Finał edycji międzynarodowej będzie miał miejsce w kwietniu 2025 r. w Paryżu. Do Paryża zostanie zaproszone po 2 osoby z Firmy Wykonawczej, które będą miały okazję zwiedzić stolicę Francji i nawiązać nowe znajomości podczas wielkiej Gali.