akustyka
bezpieczeństwo pożarowe
dla projektantów
izolacja termiczna

Praktyczny przykład termomodernizacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego

 

Przedstawiamy opracowanie o termomodernizacji modelowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, który podlega ochronie konserwatorskiej. 

Opracowanie sprawi, że termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego nie będzie już tajemnicą. W praktycznym przewodniku szczegółowo przedstawiliśmy modelowy budynek, opisaliśmy stan techniczny oraz charakterystykę materiałową przegród, wymagania oraz przykłady termomodernizacji ww. przegród budynku modelowego, w tym: obliczeń  współczynnika przenikania ciepła, kondensacji powierzchniowej i międzywarstwowej oraz w wytypowanych węzłach konstrukcyjnych (ściana zewnętrzna naroże wypukłe, ściana zewnętrzna i wewnętrzna, ściana zewnętrzna i dach płaski, ściana zewnętrzna i strop międzykondygnacyjny, ściana zewnętrzna i dach skośny, ściana zewnętrzna i podłoga na gruncie, ściana zewnętrzna i strop nad piwnicą).

 W łatwy i przejrzysty sposób przedstawiliśmy sposoby wykonywania obliczeń. Wiele elementów, w tym instrukcja korzystania, pokazane jest w formie graficznej, co dodatkowo ułatwia pracę. 

I co najważniejsze - w broszurach prezentujemy Państwu wiele gotowych, kompletnych i bezpiecznych rozwiązań przygotowanych w oparciu o produkty ISOVER, RIGIPS i WEBER, spełniające wymagania jakie są stawiane podczas termomodernizacji przegród budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

Zapraszamy do lektury przewodnika o termomodernizacji, w którym znajdziecie m.in.:

  • praktyczne przykłady termomodernizacji wybranych przegród dla przedmiotowego budynku wielorodzinnego
  • opracowanie budynku modelowego wraz z częścią analityczną i rysunkową
  • wykonanie analizy energetycznej budynku modelowego

Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem i skorzystania z praktycznej analizy przy swoich realizacjach.