Obiekty referencyjne

Biurowiec Urbi Ferro | Stalowa Wola

Architekt
URBA Architects
Wykonawca
Gips-Bruk
Data ukończenia
Inwestor
Agencja Rozwoju Przemysłu, Miasto Stalowa Wola
Lokalizacja

Floriańska 1 Stalowa Wola 37-450 Polska

Biurowiec Urbi Ferro w Stalowej Woli to nowoczesny budynek jako pierwszy z certyfikatem klasy A w tym mieście. Otoczenie obiektu biurowego zostało przemyślane w sposób, który miał zapewnić atrakcyjność wizualną i spójnie wkomponować się w przestrzeń, czemu służą duże okna i jasna elewacja. Obiekt ten to ponad 6000m2 powierzchni rozłożonej na 3 kondygnacjach naziemnych i garażu podziemnym. Całość została zaprojektowana i wykonana w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa. Budynek jest położony w atrakcyjnej lokalizacji i posiada dobry dostęp do rozbudowanej komunikacji miejskiej. We wnętrzu biurowca zostało zaprojektowane patio, dzięki czemu powierzchnie wewnątrz zyskały widok na fragment zieleni.

Wyzwanie

Przy realizacji budynku w Stalowej Woli głównym założeniem było stworzenie biurowca, który spełni wymagania w klasie A według organizacji Building Owners and Managers Association International (BOMA). Klasyfikacja ta wiążę się między innymi z wyposażeniem budynku w monitoring zużycia energii, całodobową ochronę, dostęp do dziennego światła czy parking podziemny. Ponad to spełnienie wymagań dla klasy A oznacza, że obiekt musi być nowoczesny, dobrze zlokalizowany i być wykończony w wysokim standardzie we wszystkich częściach. Dlatego też istotną kwestią było zaproponowanie wysokich jakościowo rozwiązań w całym budynku, w tym w garażu podziemnym. Kluczowa była tutaj również doskonała izolacja termiczna i akustyczna z zachowaniem estetyki. Na koniec do wysokiego standardu wykończenia trzeba było doprowadzić również mury wjazdowe do parkingu podziemnego, ponieważ po zdjęciu szalunków powierzchnia wymagała wyrównania.

Rozwiązanie

By spełnić wymagania w zakresie wysokiego standardu wykończenia potrzebne jest wykorzystanie rozwiązań o wysokiej jakości. Dlatego też do izolacji termicznej i akustycznej garażu podziemnego wykorzystani produkt Isover Stropmax 31. Poza spełnieniem parametrów, a dzięki jasnemu kolorowi welonu wykończeniowego o odcieniu zbliżonym do betonu architektonicznemu przestrzeń w parkingu zyskała również estetyczny wygląd. O aspekty wizualne i wysoki standard wykończenia zadbano przy wykończaniu murów wjazdowych do garażu. Do tego zadania wykorzystano produkty weberep R4 duo i farbę weber.tec 771 dzięki czemu udało się wyrównać pozostałą po szalunkach nierówną powierzchnię.

Zastosowane produkty

Isover Stropmax 31, farba weber.tec 771, weberrep R4 duo