Obiekty referencyjne

Budynek wielorodzinny Nowa Klonowa | Kielce

Architekt
Detan Sp. z o.o. Adam Detka, Paweł Krzan
Generalny wykonawca
Trust Investment S.A.
Inwestor
Klonowa 105
Lokalizacja

Klonowa 105 Kielce 25-538 Polska

Inwestycja Moja Klonowa to pierwsza inwestycja w Kielcach z systemem inteligentnego domu Appartme. Stanowi połączenie nowoczesnej koncepcji architektonicznej z naturalistycznym wyglądem dziedzińca. Inspirowana jest najnowszymi trendami – elegancki wygląd uzyskano dzięki zastosowaniu dużej ilości przeszkleń. Podczas projektowania zadbano o najmniejsze szczegóły, a także uwzględniono rozwiązania, które mają sprawić, aby było to możliwie najlepsze miejsce do życia.

Budynek wielorodzinny w Kielcach. W budynku znajdą się 123 mieszkania i lokale usługowe. Inwestor położył duży nacisk na jakość wykorzystanych produktów i rozwiązań. Wygląd pierwszego budynku miał być wizytówką dalszych inwestycji, dlatego też szukano systemów, które spełnią wymogi jakości.

Na budowie wykorzystano tynk modelarski weber.pas modelino D. Szeroki zakres barwienia tynku pozwolił na uzyskanie identycznego koloru imitacji deski oraz ram okiennych. Poza tym właściwości tynku weber.pas modelino D pozwalają na jego aplikację pionowo, na czym bardzo zależało Inwestorowi.

Chcąc współpracować z jednym dostawcą oraz budować systemowo, zdecydowano się również na wykorzystanie wełny skalnej Isover Fasoterm 35.

Z uwagi na położenie obiektu - przy zalewie oraz terenach zalesionych, pojawiało się ryzyko porastania. Jako tynk dekoracyjny zastosowano weber.pas topdry AquaBalance, który, z uwagi na innowacyjną formułę, szybko odprowadza wodę, dzięki czemu szybko schnie i przez to ogranicza rozwój glonów.

Wyzwania

Zastosowanie systemu weber.therm DECOR bez robienia imitacji fug tylko w formie gładkich powierzchni imitujących wygląd płyt HPL.

Inwestycja MOJA KLONOWA w Kielcach - "Wybraliśmy tynki WEBER i wełnę ISOVER"