Obiekty referencyjne

Dom Ronalda McDonalda | Kraków

Projektant
aFP architekci FLEJTERSKI PIETRZAK
Wykonawca
Suchan Andrzej Usługi Budowlano – Remontowe
Lokalizacja

Macieja Jakubowskiego 9 Kraków 30-688 Polska

Dom Ronalda McDonalda to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce. Na świecie jest ich już blisko 400. Bezpłatny hotel dla rodzin chorych dzieci zlokalizowany jest w pobliżu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu. Liczący ok. 1250 m2 budynek mieści w sobie 20 pokoi, 2 apartamenty dla rodzin niepełnosprawnych dzieci, kuchnię, jadalnię, pralnię oraz ogród. Hotel, którego zadaniem jest zapewnienie wsparcia i ciepła mieszkańcom, to nowoczesny budynek o niemal zerowym zużyciu energii.

Wyzwania

Największym wyzwaniem przy projekcie Domu Ronalda McDonalda było zrozumienie, jak powinien funkcjonować taki obiekt, jakie są potrzeby rodziców tam mieszkających
i personelu zarządzającego Domem. Dodatkowo istotną kwestią było odpowiednie zapewnienie odpowiedniej izolacyjności akustycznej.

Rozwiązania

Izolacje z wełny szklanej ISOVER podnoszą nie tylko komfort cieplny tego obiektu, ale również akustyczny, poprzez zastosowanie w stropach płyt Stropoterm i w ścianach działowych Aku-Płyty. Mają też swój wkład w odpowiednią jakość powietrza, poprzez zastosowanie w izolacji kanałów wentylacyjnych (Ventilam Alu Plus).  Fasada wentylowana obiektu zostałą wykonana z wykorzystaniem zalet produktu Isover Panel-Płyta Plus. Tym samym Dom Ronalda McDonalda jest obiektem o wysokim standardzie komfortu.

Co oferuje hotel?

W wielu pokojach znajdują się fotele z funkcją rozłożenia do spania. Na parterze, od strony ogrodu, znajduje się kuchnia z wyspą umożliwiającą gotowanie kilku rodzinom jednocześnie, wspólna jadalnia, bawialnia dla rodzeństwa, które wraz z rodzicami przyjeżdża do chorującej siostry czy brata, salon, gdzie można poczytać, popracować, wydzielony pokój telewizyjny, a także małe pomieszczenie biurowe oraz pokój dla wolontariuszy, bo w Domu zawsze pomagają wolontariusze.