Obiekty referencyjne

Osiedle „Nad Jasieniem” | Łódź

Generalny wykonawca
Strabag
Wykonawca
Peżan Inwestycje
Inwestor
Mermaid
Lokalizacja

Tymienieckiego 60 Łódź Polska

foto: Dorota Zabieglik

Zlokalizowane w Łodzi osiedle „Nad Jasieniem” przy ulicy Tymienieckiego stworzone zostało w malowniczym otoczeniu parku. Z nowo wybudowanych budynków od strony zachodniej można podziwiać panoramę miasta i XIX-wieczną zabudowę sąsiedniego Księżego Młyna. Inwestycja składa się z dwóch budynków z łącznikiem między nimi, który pełni funkcje garażu podziemnego. Mieszkania, których rozpiętość w metrażu waha się od 25 do nawet 110m2 wyposażone są albo w duże tarasy lub ogródki tworząc komfortowe warunki dla przyszłych mieszkańców.

WykonawcaPeżan Inwestycje

Wyzwania:

Założeniem całej inwestycji było stworzenie estetycznego, przyjaznego mieszkańcom i wyróżniającego się w otoczeniu osiedla. Cały projekt zakładał powstanie dwóch budynków połączonych łącznikiem, który pełni rolę garażu podziemnego. W związku z taką kompozycją budynków konieczne było docieplenie stropów garażu by uzyskać porządny efekt izolacji termicznej. Dodatkowo istotnymi aspektami była również poprawa komfortu akustycznego. By cało obiekt był spójny również estetyka wykończenia garażu była ważnym aspektem przy budowie tego osiedla.

Rozwiązania:

Dla spełnienia wymagań w zakresie termoizolacji zastosowano do docieplenia stropu garażu produkt Isover Stropmax 31, czyli niepalną, stabilną i trwałą wełnę szklaną pokrytą szarym welonem o parametrze izolacyjności λ=0,031 W/m*K. Rozwiązanie to jest dedykowane do izolowania sufitów z wykorzystaniem metody na tzw. suchy montaż. W praktyce takie rozwiązanie izolacyjności sufitów przyspiesza czas realizacji prac na budowie ponieważ nie ma ograniczeń temperaturowych przy montażu. Stropmax 31 to produkt, który również poprawia komfort akustyczny i wyróżnia się współczynnikiem pochłaniania dźwięku αw: 1,00, a dodatkowo stanowi niezwykle estetyczne wykończenie przestrzeni sufitowej.

W procesie budowy osiedla nad jasieniem by wyróżnić budynku w otoczeniu na fasadzie zastosowano kompletny i trwały systemu ociepleń weber.therm NOVA S oraz weber.therm Nova W. Systemy wykończono modelarskim drobnoziarnisty tynkiem silkonowy do wykonywania imitacji deski - weber.pas Modelino D oraz bejcą akrylową weber.ton lazur.

Zastosowane produkty:

  • Isover Stropmax 31,
  • weber.therm NOVA S,
  • weber.therm Nova W,
  • weber.pas Modelino D,
  • weber.ton lazur,
  • weber TD341