Obiekty referencyjne

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego | Warszawa

Architekt
Heinle Wischer und Partner
Inwestor
Centrum Nauki Kopernik
Lokalizacja

Wybrzeże Kościuszkowskie 18 Warszawa 00-347 Polska

W 2017 rozstrzygnięto konkurs na nowy budynek CNK, nazwany Pracownią Przewrotu Kopernikańskiego. Wygrał go wrocławski oddział niemieckiej pracowni Heinle Wischer und Partner. Budowana Pracownia znajduje się pod adresem Wybrzeże Kościuszkowskie 18, przy zjeździe z mostu Świętokrzyskiego wzdłuż ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie zajmując część wcześniej istniejącego tu parku Odkrywców i parkingu.

Marki ISOVER i WEBER w ramach grupy Saint-Gobain zostały Partnerami Inwestycji "Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego" - szczególnego miejsca, które ma być interdyscyplinarnym ośrodkiem specjalizującym się w badaniu procesów nowoczesnego nauczenia kompetencji niezbędnych w XXI wieku. Znajdą się w nim laboratoria o różnym poziomie zaawansowania.

Wełna ISOVER TDPT i systemy podłogowe WEBER (jastrych cementowy weberfloor FIBROCEM) zostały użyte do podłóg, po których będą stąpać naukowcy i goście Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. Produkty ISOVER i WEBER zagwarantują w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego szeroko pojęty komfort w wielu wymiarach, jak np. akustyczny, termiczny i estetyczny.

ISOVER TDPT to produkt przeznaczony do wykonania izolacji akustycznej i termicznej w podłogach pływających typu lekkiego, ciężkiego oraz suchych.

weberfloor FIBROCEM to specjalne, wysokosprawne i szybkowiążące spoiwo przeznaczone do mieszania z kruszywem i wykonywania jastrychów cementowych. Zawiera specjalne domieszki, plastyfikatory oraz włókna przeciwskurczowe.

Posadzka w Centrum Nauki Kopernik - Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego - ISOVER i WEBER