Obiekty referencyjne

SkyRes | Rzeszów

Architekt
3D Architekci Sp. z o.o.
Wykonawca
Ryval Sp. z o.o.
Inwestor
DevelopRes SkyRes
Lokalizacja

Warszawska 18 Rzeszów 35-205 Polska

SkyRes w Rzeszowie to nowy kompleks wielkopowierzchniowy, na który składają się dwa bliźniacze budynki biurowe. Budynki wzniesione zostały na dwuhektarowym obszarze między ul. Lubelską, Warszawską i al. Wyzwolenia czyli w samym centrum ścichłego miasta. Jego całkowita powierzchnia wynosi aż 25.648 m2, co przekłada się na 14 kondygnacji, w tym aż 12 poświęconych powierzchniom biurowym.

Budynek został wybudowany w klasie A, co oznacza wysoki standard w kontekście lokalizacji, jakości użytych materiałów i wyposażenia. Inwestorzy poza wizją budynku dostosowanego do wymagań prowadzenia działalności biznesowej brali pod uwagę również kryteria związane z zagadnieniami zrównoważonego budownictwa. Materiały, które wykorzystano w procesie budowy były przyjazne środowisku, co przyczyniło się do uzyskania przez biurowiec SkyRes certyfikatu LEED na poziomie GOLD.

Wyzwania

Ze względu na zadane wymagania związane z zrównoważonym budownictwem i dążeniem do uzyskania certyfikatu LEED, do zbudowania obiektu musiały zostać wykorzystane materiały budowlane przyjazne dla środowiska. Dodatkowymi wymogami były kwestie wytrzymałościowe przegród. Mowa tutaj między innymi o wzmocnieniu ścian działowych pomieszczeń na powierzchni trzech pięter biurowca.

Wymogiem ze względu na specyfikę profilu działalności przyszłego najemcy wspomnianych kondygnacji biurowca SkyRes, było takie zaprojektowanie i wybudowanie ścian działowych, które podołają obciążeniu związanemu z koniecznością zawieszenia osprzętu RTV - głównie dużych monitorów oraz telewizorów. Ze względu na biurowy charakter przestrzeni ważnym punktem było zadbanie o kwestie akustyczne - czyli komfort przyszłych użytkowników przestrzeni biurowej.

Rozwiązania

W obiekcie na obszarze trzech pięter z zadanymi wysokimi wymaganiami dotyczącymi wytrzymałości ścian zastosowano system 3.40.05 i 3.40.06 z wstawkami z płyty  gipsowo-kartonowej typ DFRI - RIGIPS Habito.  Płyta ta zapewnia doskonałą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Takie rozwiązanie zaproponowano zarówno w częściach biurowych jak i pokojach socjalnych czy salach konferencyjnych.

Do poprawy akustyki w ścianach umieszczono produkt ISOVER Aku-Płyta tak by spełnić założone normy z projektu i poprawić izolacyjność akustyczną, która posiada również świadectwo deklaracji środowiskowej.

Zastosowane produkty: Płyty Rigips typ A, H2, DF, Habito , ISOVER Aku-Płyta.

Systemy: 3.40.05, 3.40.06.