domy szkieletowe
energooszczędność

Dom pasywny na zamówienie

Dom zeroenergetyczny z materiałami ISOVER w Chorzowie

 

Nowoczesny i energooszczędny dom gotowy w kilka miesięcy? To możliwe! Składając zamówienie w fabryce domów prefabrykowanych otrzymujemy wysokiej jakości rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb. Przykładem jest modelowy dom pasywny PREFAB.

Wycieczka na Warmię

Dom pokazowy, stworzony przy udziale firmy BRAWO Domy pasywny i m.in. marki ISOVER, powstał w Stawigudzie koła Olsztyna. Główna część budynku wybudowana została w technologii szkieletowej prefabrykowanej. Zaletą domów w konstrukcji lekkiego szkieletu, oprócz krótkiego czasu budowy uniezależnionego od pogody (nawet trzy miesiące do tzw. stanu developerskiego) jest możliwość uzyskania doskonałych parametrów szczelności i izolacyjności cieplnej. W fabryce zamawiamy bowiem części składowe w zależności od naszych potrzeb – strefy klimatycznej, ukształtowania terenu czy indywidualnych preferencji estetycznych.

 

dom pasywny wnętrza

 

Liczby mówią za siebie

Roczne zapotrzebowanie na energię do ogrzewania domu w Stawigudzie jest na poziomie 15 kW(m2*a). Uzyskanie takich parametrów było możliwe głównie dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów izolacyjnych – m.in. wełny mineralnej szklanej ISOVER Super-Vent Plus o szczególnie niskim współczynniku ciepła – 0,031 W/(m*K) oraz systemu inteligentnej paroizolacji ISOVER Vario.
 
Budynek wybudowano także zgodnie ze standardem Multi-Comfort Saint-Gobain będącym gwarancją komfortu w zakresie bezpieczeństwa, ekologii, estetyki, dobrej jakości powietrza, jak i odpowiedniej akustyki oraz ciepła.

 

dom pasywny w Stawigudzie