energooszczędność
izolacja termiczna

Ocieplenie grubsze niż w projekcie - kiedy warto?

Poddasze - 6: montaż drugiej warstwy wełny

Jeżeli na etapie projektowania naszego domu większą uwagę skupiliśmy na jego funkcjonalności i lokalizacji, a projekt został opracowany, spełniając minimalne
wymagania pod względem oszczędności energii, warto przemyśleć zastosowanie grubszej warstwy ocieplenia niż ta, która została przewidziana w projekcie.

Grubsza warstwa ocieplenia zapewni lepszą izolacyjność termiczną przegrodom, co oznacza, że budynek będzie tracił mniej energii i tym samym będzie potrzebował jej mniej – latem do chłodzenia, a zimą do ogrzewania. To bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki oraz komfort jego użytkowania. Inwestując zatem w grubszą warstwę ocieplenia, trzeba mieć świadomość, że korzyści z jej zastosowania będziemy czerpać przez wiele lat.

Wprowadzając zmiany w projekcie, nie zapominajmy, że zaproponowane przez projektantów rozwiązania techniczno-materiałowe stanowią spójną całość. Przy doborze rozwiązań i materiałów niejednokrotnie kierują się względami technicznymi, estetycznymi i ekonomicznymi. Wybierając wełnę mineralną – jako trwały, niepalny materiał izolacyjny o bardzo dobrych parametrach cieplnych – mamy pewność, że przy prawidłowym montażu będzie nam służyć przez cały okres użytkowania naszego domu.