Powierzchnia pod skosami poddasza jest idealna, aby powiększyć przestrzeń mieszkalną w domu. Od czego zacząć planowanie zabudowy poddasza lub prac remontowych?
Komfortowy i energooszczędny dom zapewnia swoim mieszkańcom izolację od gorąca, zimna, hałasu oraz... wysokich rachunków za ogrzewanie i klimatyzację. Dodatkowo pomaga tworzyć zdrowy mikroklimat pomieszczeń.
Obowiązujące od 1 stycznia br. nowe Warunki Techniczne sprawiają zobowiązują inwestorów do tego, by budynki skuteczniej kumulowały ciepło i stały się tańsze w utrzymaniu. Jak ma się to do ocieplenia ścian zewnętrznych?
Prawidłowy projekt, bezbłędny montaż, a przede wszystkim dobór właściwych materiałów izolacyjnych - oto główne czynniki mające wpływ na trwałość, energooszczędność i komfort użytkowania budynków.
Tupanie, głośna muzyka, rozmowy i inne odgłosy z sąsiedztwa w bloku - znamy te historie lepiej, niż byśmy chcieli? Zdecydowanie potrafią ograniczać nasz komfort. I chociaż odpowiednia izolacja akustyczna powinna być zapewniona na etapie budowy, to są sposoby, aby poprawić akustykę po zamieszkaniu i zyskać komfortową ciszę.
Przed zakupem należy sprawdzić etykietę produktu, izolacja nie jest od tej zasady wyjątkiem. A jak czytać wartości pokazane na etykietach materiałów izolacyjnych, takich jak wełna szklana i skalna, styropian czy płyty PIR lub PUR?
Wymarzony kominek w salonie – daje ciepło i zapewnia niepowtarzalną atmosferę. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich jego zalet, na etapie izolacji musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które zapewnią nam bezpieczeństwo.
70%. Aż tyle energii dom zużywa na ogrzewanie. Rachunki rosną szczególnie zimą, kiedy temperatura spada poniżej zera i zwiększa się promieniowanie na zewnątrz pomieszczenia, co prowadzi do wyziębienia domu. Jak zadbać o odpowiednie ocieplenie domu, aby uniknąć wysokich opłat za ogrzewanie i cieszyć się komfortem ciepłego mieszkania?
Planując zakup mieszkania lub budowę domu zwracamy uwagę na lokalizację, widok za oknem, rozkład pomieszczeń czy wielkość tarasu. Często jednak zapominamy o tym, co niewidoczne – o hałasie. Pamiętajmy, że komfort akustyczny, to jedna z ważniejszych kwestii, jaką powinien nam zapewnić deweloper lub wykonawca.
Izolacja może znacznie zwiększyć odporność ogniową budynku lub wprost przeciwnie – wpłynąć na zwiększenie ryzyka pożaru. Jej rola staje się coraz ważniejsza, ze względu na rosnące wymagania efektywności energetycznej budynków. Co właściwie decyduje o skutecznej ochronie przeciwpożarowej?
Komfortowy dom to miejsce, w którym znajdziemy przyjemny odpoczynek od letnich upałów, a jesienią i zimą skuteczną ochronę przed chłodem. Jest to możliwe między innymi za sprawą odpowiedniej izolacji cieplno-wilgotnościowej, która ma niezwykle istotne znaczenie dla użytkowania budynku oraz... zawartości portfela właściciela.
Aby uniknąć błędów w izolacji dachu skośnego – najbardziej popularnej formy zwieńczenia budynków w Polsce - wystarczy przestrzegać kilku dość prostych zasad, a przede wszystkim być dobrze przygotowanym już na etapie projektu.
Nadmierne wychłodzenie pomieszczeń zimą oraz stale rosnące rachunki za ogrzewanie to klasyczne symptomy źle zbilansowanej gospodarki cieplnej budynku. Aby zlikwidować tego typu problem, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem termomodernizacji. Dzięki niej, bez względu na porę roku i panującą pogodę, będziemy mogli cieszyć się ciepłą i przytulną atmosferą w naszym domu.
Bogata oferta materiałów izolacyjnych, różnorodność technik montażu, a co najważniejsze niezliczone opinie i doświadczenia znajomych – ocieplając dom napotkamy na wiele rozbieżnych informacji, które nie zawsze są prawdziwe. Jakie są najczęstsze mity dotyczące izolacji?
Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania wymaga sporej dawki zaangażowania. Nie wystarczy jedynie odwołać się do prywatnych potrzeb i wybrać inwestycję w korzystnej lokalizacji, o odpowiednim metrażu oraz cenie. W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się deweloperowi.
Nowoczesny i energooszczędny dom gotowy w kilka miesięcy? To możliwe! Składając zamówienie w fabryce domów prefabrykowanych otrzymujemy wysokiej jakości rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb. Przykładem jest modelowy dom pasywny PREFAB.
Wełny mineralne – skalna i szklana – to jedne z najpopularniejszych materiałów gwarantujących izolację termiczną, akustyczną i przeciwogniową. Pomimo wielu wspólnych cech, warto poznać różnice w ich produkcji, właściwościach i zastosowaniu.
Komfort ciepła w domu zawdzięczamy wielu czynnikom. Jednym z pożeraczy energii, a w konsekwencji naszych pieniędzy są mostki termiczne powstające w systemie izolacji. Jak im zapobiec?