30 lat ISOVER w Polsce

30 lat ISOVER w Polsce - banner główny

Świętujemy jubileusz ISOVER w Polsce!

W roku 2023 obchodzimy uroczyście 30-lecie obecności marki ISOVER w Polsce.

Jest to okazja do wspomnień, ale przede wszystkim trzydziestoletnia historia współtworzenia polskiego rynku budowlanego, dostarczania Inwestorom i Wykonawcom najlepszych rozwiązań izolacyjnych oraz budowania trwałych relacji z Partnerami biznesowymi.

Dla nas to punkt wyjścia do dalszego rozwijania asortymentu izolacji termicznych i akustycznych. 

Budynek ISOVER w Gliwicach

"30 lat to dopiero początek" - bo przy całej świadomości drogi, jaką polskie budownictwo pokonało od wczesnych lat '90, mamy świadomość, że jedyną stałą rzeczą jest zmiana, a to inspiruje nas do udoskonalania naszych rozwiązań, tak by w jeszcze wyższym stopniu zapewniać naszym Klientom komfort, energooszczędność, a naszym Partnerom w biznesie - trwałe korzyści i pewność, że razem możemy więcej.

"30 lat to dopiero początek" - bo wiemy, że dla wielu młodych ludzi to czas na nowy etap w życiu. Zakładamy rodziny, którym chcemy zapewnić to, co najlepsze. Budujemy lub remontujemy domy z myślą o komforcie i bezpieczeństwie naszych najbliższych. Z troską patrzymy na nasze dzieci, chcąc dać im jak najlepsze warunki rozwoju.

Słowa "ciepło, cicho, bezpiecznie", z którymi utożsamiana jest marka ISOVER, nabierają dla nas nowego znaczenia. Poszanowanie środowiska i energooszczędność, tak ważna dla ISOVER, inspiruje nas do tworzenia najwyższej jakości produktów, które wybierają Polacy, gdy decydują się na komfortowy, ciepły i bezpieczny dom.

Dla ISOVER 30 lat to nie tylko bogate know-how i doświadczenie, liczne wyróżnienia i nagrody, za które jesteśmy wdzięczni i które potwierdzają, że zmierzamy w dobrym kierunku. Jesteśmy dumni, że ISOVER Multimax30 produkowany w gliwickim zakładzie ISOVER ma najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród wełen mineralnych na świecie. Jednak nie zatrzymujemy się i patrzymy w przyszłość.

Naszym działaniom przyświeca Cel nadrzędny, jakim jest "Making the world a better home". Dlatego w codziennej pracy dbamy o to, aby nasze działania, innowacje i rozwiązania, przyczyniały się, by świat był piękniejszym oraz bardziej zrównoważonym miejscem do życia. Zarówno w aspekcie przestrzeni nam najbliższej, czyli komfortowych domów, ale też w szerszym znaczeniu - jako dbałości o lepszy dom – planetę, która jest naszym wspólnym miejscem do życia.

 

Przed nami nieskończenie wiele możliwości!

30 lat #ISOVER - to dopiero początek!

Poznaj ISOVER

Marka ISOVER to synonim najwyższej jakości, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak Teraz Polska, Konsumencki Lider Jakości, Top Builder, Kreator Budownictwa. Wykorzystanie naszych produktów to nie tylko gwarancja jakości i komfortu, ale również ochrona środowiska. 

 

ISOVER - Teraz Polska, Konsumencki Lider Jakości, Top Builder, Kreator Polskiego Budownictwa

 

Rozwiązania ISOVER mają kluczowy wpływ na izolację termiczną, akustyczną i bezpieczeństwo pożarowe stosowanych przegród, dzięki czemu zdecydowanie poprawiają komfort, bezpieczeństwo i koszty użytkowania oraz znacząco ograniczają emisję gazów i zanieczyszczeń do atmosfery. 

ISOVER, jako światowy ekspert branży izolacji budowlanych, stale prowadzi prace badawczo rozwojowe, tworząc coraz bardziej wydajne i wysokojakościowe produkty, spełniające najważniejsze wymagania stawiane przez wykonawców i odbiorców.

W Polsce jesteśmy liderem na rynku wełny mineralnej szklanej oraz wiodącym producentem izolacji z wełny mineralnej skalnej, oferując szeroką gamę rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa, przemysłu i energetyki.

Rozwiązania izolacji termicznych i akustycznych ISOVER zostały zastosowane w wielu prestiżowych obiektach, m.in. Stadion Narodowy oraz Złota 44 w Warszawie, NOSPR i Dworzec Główny w Katowicach, Stary Browar w Poznaniu, jak i w tysiącach domów jednorodzinnych.

Gliwicka fabryka to jedyny w Polsce zakład wyposażony w linie produkcyjne – zarówno do produkcji izolacji z wełny mineralnej szklanej, jak i skalnej. Materiały izolacyjne ISOVER w rolkach i płytach zostały opracowane tak, aby spełniały najsurowsze standardy w budownictwie i przemyśle.

Historia ISOVER w Polsce

styczeń

1993

Rejestracja firmy Gullfiber Polska, oferującej w Polsce produkty Gullfiber AB poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów.

czerwiec

1996

Gullfiber Polska podpisuje umowę i zostaje właścicielem Zakładu Wełny Skalnej Polinova w Gliwicach.

luty

1999

Rozpalenie pieca - pierwszego ogniwa linii produkcyjnej wełny szklanej w gliwickiej fabryce.

czerwiec

1999

Otwarcie w gliwickim zakładzie Gullfiber pierwszej linii produkcyjnej wełny szklanej w Polsce.

Rok 1999 był szczególnie ważny w historii Gullfiber - 26 lutego rozpalono piec, a w czerwcu wystartowała nasza duma – pierwsza w Polsce linia produkcji wełny szklanej (WS)! Wielkie otwarcie fabryki uświetnili swoją obecnością ówczesny prezes Saint-Gobain, J.L Beffa oraz premier Polski Jerzy Buzek.

 

Otwarcie fabryki w Gliwicach - Jerzy Buzek

 

maj

2001

Zastąpienie marki i logotypu Gullfiber marką ISOVER i przemianowanie nazwy firmy na Saint-Gobain ISOVER Polska

czerwiec

2006

Godło „Teraz Polska” dla rolek wełny szklanej ISOVER. Posiadamy je nieprzerwanie do tej pory z rozszerzeniem na kolejne produkty.

kwiecień

2006

Rozpalenie pieca do produkcji wełny skalnej - rusza linia produkcyjna wełny skalnej ISOVER.

kwiecień

2008

Połączenie Saint-Gobain ISOVER Polska oraz Rigips Polska Stawiany w jedną firmę Saint-Gobain Construction Products Polska.

maj

2008

Otwarcie drugiej linii wełny szklanej (WS2) w Gliwicach. Nowa linia do dziś jest jedną z najnowocześniejszych tego typu instalacji na świecie.

czerwiec

2010

Na rynek wchodzi ISOVER Multimax30 - do dzisiaj najniższy współczynnik przewodzenia ciepła lambda 0,030 W/mK wśród izolacji z wełny mineralnej.

luty

2013

Pierwsze w kraju Zielone Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej dla wszystkich produktów z gliwickiego zakładu ISOVER.

lipiec

2013

Start współpracy promocyjnej z polskimi skoczkami Kamilem Stochem i Stefanem Hulą, współtwórcami sukcesów polskiej reprezentacji.

maj

2014

Pierwsze w Polsce Centrum Szkoleniowe ISOVER, w którym wiedzę praktyczną i teoretyczną zdobywają wykonawcy izolacji i suchej zabudowy.

kwiecień

2017

Rusza nowoczesna linia do produkcji mat siatkowych dla izolacji technicznych - mocno rozszerzyliśmy ofertę izolacji dla przemysłu.

marzec

2018

Prestiżowa nagroda WCM (World Class Manufacturing) dla zakładu ISOVER Gliwice za bardzo wysokie standardy zarządzania produkcją.

czerwiec

2018

Pierwsza edycja ISOVER Nightskating Gliwice - wieczornego przejazdu rolkami przez miasto, który stał się tradycją w kolejnych latach.

Kampania społeczna LEPIEJ BEZ SMOGU
Głośne #LepiejBezSmogu - finał i rozdanie nagród konkursowych w Szkole Podstawowej nr 8 w Gliwicach - wspólnie dbamy o jakość powietrza
LEPIEJ BEZ SMOGU - kampania ISOVER, w rolach głównych skoczek narciarski Kamil Stoch, trenerka Anka Dziedzic i żużlowiec Antonio Lindback

lipiec

2019

Start kampanii społecznej "Lepiej bez smogu", nagrodzonej Złotymi Spinaczami 2019, do dzisiaj w synergicznej formule z markami Rigips i Weber 

styczeń

2020

Połączenie ISOVER, RIGIPS i WEBER i rozpoczęcie działalności w synergicznej formule pod nazwą Saint-Gobain Construction Polska.

maj

2021

Wdrożenie systemu weber.therm WM – pierwszego wspólnego systemowego rozwiązania ISOVER i Weber do ocieplania ścian w technologii ETICS

luty

2022

Rozszerzenie portfolio o Płyty zespolone do izolacji wewnętrznej – EasyTherm - ciepła wełna ISOVER + mocna płyta g-k Rigips

maj

2022

Wprowadzenie rolek ISOVER PRO opracowanych z myślą o Wykonawcach - z welonem zapewniającym precyzyjny i czysty montaż.

październik

2022

Kampania "Ociepl dom, płać mniej za ogrzewanie" promująca energooszczędne produkty oraz kalkulator termomodernizacji.

maj

2023

Produkty ISOVER Super-Mata PRO, Super-Mata Plus PRO oraz ISOVER EasyTherm płyty zespolone nagrodzone statuetkami TopBuilder.

ISOVER w akcji

Zespół ISOVER od początku tworzą ludzie. To dzięki ich zaangażowaniu powstają komfortowe domy, biura, hotele, miejsca pracy i wypoczynku. Zobacz, jak działa EFEKT ISOVER, poznaj naszych ekspertów oraz ich pasje. Zobacz co nas uskrzydla, inspiruje, napędza do działania i jak naszą miłością do rolek - nie tylko tych izolacyjnych - zarażamy też innych ;)

Rytm miasta i piękno przyrody, temperament i zen, innowacja i klasyka, wyobraźnia i ekonomia - pięknie się uzupełniają. Tak działa EFEKT ISOVER.
Studio Lepiej bez Smogu: Ociepl dom, a nie klimat. Eksperci radzą, jakie rozwiązania wybrać do termomodernizacji domu, jak ją przeprowadzić i na jakie dopłaty rządowe można liczyć.
ISOVER Z PASJĄ. Aby firma i marka mogła wzbić się ponad przeciętność, potrzebni są ludzie, którzy znaleźli i wciąż znajdują w życiu coś, co ich inspiruje, uskrzydla...
ISOVER Nightskating Gliwice 2023 - edycja - jubileuszowa. Sport i rolki są nam bardzo bliskie! Zobaczcie relację z wieczornego przejazdu na rolkach pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice i ISOVER!