Nie masz uprawnień do zobaczenia tej strony.
Możesz skorzystać z wyszukiwarki, by znaleźć interesujące Cię treści.
Zobacz też
Czym ocieplić poddasze? Wełna mineralna a pianka PUR
Planując ocieplenie poddasza, inwestorzy stoją przed wyborem, który materiał izolacyjny sprawdzi się najlepiej - wełna szklana, wełna skalna, a może piana PUR? Podejmując taką decyzję, warto wziąć pod uwagę walory cieplne, ale też inne aspekty: akustyka, bezpieczeństwo pożarowe, trwałość, parametry wilgotnościowe. (źródło: MIWO)
Jaką grubość wełny mineralnej wybrać do ocieplenia domu? Optymalne rozwiązania izolacji budynków
Wełny produkowane są z myślą o konkretnym zastosowaniu. Inne wymagania stawiane są produktom dedykowanym ma poddasze, inne na fasady, a jeszcze inne na ściany działowe. O ile każda wełna mineralna spełnia funkcję izolacji termicznej oraz jest niepalna, to w zależności od przeznaczenia poszczególne produkty cechują się innymi parametrami i właściwościami, jak np. pochłanianie dźwięku, gęstość, sztywność, czy wytrzymałość na ściskanie.
Czyste Powietrze - dofinansowanie na ocieplenie poddasza i ścian zewnętrznych
Ile dofinansowania w programie Czyste Powietrze można uzyskać na docieplenie dachu, poddasza, ścian zewnętrznych i podłogi?
Współczynnik przewodzenia ciepła lambda – co to jest? Jak obliczyć współczynnik przenikania ciepła U na poddaszu?
Przed Tobą remont i adaptacja poddasza, które z “pustej” i nieużytkowej przestrzeni, ma się zamienić w pełni funkcjonalne wnętrze do pracy, zabawy lub spędzania wolnego czasu? Zastanawiasz się, jak podejść do kwestii jego ocieplenia, aby nie przepłacać za ogrzewanie i chłodzenie, a przede wszystkim - stworzyć miejsce, które będzie komfortowe zarówno dla Ciebie, jak i pozostałych domowników?
Ulga termomodernizacyjna 2023 – czym jest? Zasady, kalkulator, limity i co można odliczyć.
Chcesz przeprowadzić prace remontowe, adaptacyjne lub modernizacyjne, które sprawią, że Twój dom stanie się ekologiczny i energooszczędny? Musisz zatem wiedzieć, że na wiele działań związanych z termomodernizacją budynku przysługuje specjalny rodzaj ulgi, która obniży kwotę Twojego podatku dochodowego.
Ocieplanie klatek schodowych. Izolacja klatek schodowych i korytarzy.
Ocieplanie klatek schodowych i korytarzy w budownictwie mieszkaniowym. Dobrze wykonana termoizolacja chroni nie tylko przed ucieczką ciepła, ale i skutkami pożaru, hałaśliwymi sąsiadami i wilgocią. Jak przeprowadzić ocieplanie klatek schodowych, żeby podnieść komfort mieszkalny?
Garaże i piwnice z ISOVER Stropmax 31: energooszczędnie i elegancko
Przełomowe rozwiązanie w izolacji termicznej i akustycznej sufitów garaży podziemnych i pomieszczeń technicznych Stropmax 31 zyskało korzystniejszy wygląd. Dzięki nowemu kolorowi welonu wykończeniowego o odcieniu bliskim do betonu architektonicznego i talerzyków dociskowych ma lepsze właściwości montażowe i użytkowe.
Ocieplenie grubsze niż w projekcie - kiedy warto?
Grubsza warstwa ocieplenia zapewni lepszą izolacyjność termiczną przegrodom, co oznacza, że budynek będzie tracił mniej energii i tym samym będzie potrzebował jej mniej – latem do chłodzenia, a zimą do ogrzewania. To bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki oraz komfort jego użytkowania.
Czym ocieplić poddasze, a czym ściany domu?
Wełna szklana i skalna są powszechnie stosowane do izolacji budynków ze względu na właściwości termiczne, trwałość, paroprzepuszczalność oraz odporność na ogień. Dwa rodzaje wełny różnią się natomiast walorami mechanicznymi, co przekłada się na wybór różnych wełen do ocieplenia i wyciszenia poszczególnych części budynku. Nasi eksperci wyjaśniają, jak dobrać właściwy materiał do różnych zastosowań.
Wełna mineralna szklana i skalna - co je różni, a co łączy?
Wełna mineralne skalna i szklana to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwogniowa. Podstawowe walory wełny szklanej i skalnej są zbliżone, jednak o różnicach w zastosowaniu do poddaszy czy elewacji decydują np. właściwości mechaniczne.