energooszczędność
innowacje
termomodernizacja

Mistrzowska izolacja ISOVER Multimax 30 do zadań specjalnych

Płyty z wełny szklanej ISOVER Multimax 30 lambda 0,030

 

Najniższy na rynku wełny mineralnej współczynnik przewodzenia ciepła, a co za tym idzie znacznie wyższa efektywność izolacji w porównaniu z dostępnymi materiałami izolacyjnymi, to cechy płyt izolacyjnych z wełny szklanej ISOVER Multimax 30. Ten przełomowy technologicznie produkt do ociepleń budynków od 2010 jest wciąż niepobitym liderem niskiej lambdy wśród wełen mineralnych dostępnych na rynku.

Specjalna technologia układania włókien umożliwiła obniżenie współczynnika przewodzenia ciepła (lambda) do poziomu 0,030. Tak wysokie parametry oznaczają o ponad 20 procent wyższą efektywność izolacji w porównaniu z innymi stosowanymi w budownictwie materiałami izolacyjnymi z wełny mineralnej czy styropianu.

Zastosowanie najnowszego produktu ISOVER może również mieć realny wpływ na ochronę środowiska. Płyty z wełny mineralnej ISOVER Multimax 30 pozwalają na maksymalną oszczędność energii niezbędnej do ogrzewania i chłodzenia. W konsekwencji do atmosfery przedostaje się mniej dwutlenku węgla, a co za tym idzie następuje ograniczenie efektu cieplarnianego.

Podstawowym zastosowaniem ISOVER Multimax 30 z racji połączenia właściwości termicznych, akustycznych oraz mechanicznych jest izolacja cieplna murów warstwowych, fasad wentylowanych, konstrukcji szkieletowych.

Niska lambda sprawia, że jest to także rekomendowany produkt do szczegółnego zastosowania, jakim jest  izolacja od wewnątrz – idealna do termorenowacji budynków, których fasada (np. zabytkowa) nie pozwala na bezpośrednią ingerencję od zewnątrz.

Z tego samego powodu - znakomitej termiki - ISOVER Multimax służy z powodzeniem do ocieplania poddaszy w sytuacji, gdy konstrukcja dachu nie pozwala na zastosowanie materiału o większej grubości - ograniczoną grubość rekompensujemy doskonałą termiką materiału.

  Parametry ISOVER Multimax 30:

  • λD= 0,030 W/mK - najniższa dostępna na rynku pośród wełen mineralnych
  • płyty o wymiarach 1200x600mm
  • pakowane w kartony/palety
  • zakres grubości 30-100mm
  • MW-EN13162-T5-MU1-WS-WL(P)-AFr5
  • produkt niepalny - klasa reakcji na ogień A1
  • produkt „oddychający” - niski współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej
  • łatwy montaż - elastyczna struktura