Folia paroizolacyjna

paroizolacja poddasza

Paroizolacja ISOVER

Ochrona przed wilgocią - zdrowy mikroklimat i trwałość konstrukcji

Do czego służy paroizolacja?

Paroizolacja to odpowiednia warstwa folii w ścianie lub w stropie, której celem jest zapobieganie przenikaniu pary wodnej z pomieszczenia do zewnętrznych warstw przegrody.

Pojawienie się na ścianach grzybów i pleśni jest zagrożeniem zarówno dla zdrowia domowników (m.in. alergie, astma), jak i konstrukcji całego budynku.

Nieuniknione występowania pary wodnej będzie zupełnie nieszkodliwe, jeśli zapewnimy jej odpowiedni odpływ na zewnątrz budynku. Dach i ściany zewnętrzne powinny „oddychać”. A to zadanie dla właściwego systemu termoizolacji.

Działanie inteligentnej paroizolacji ISOVER Vario zimą i latem

Działanie inteligentnej paroizolacji

Na rynku dostępne są folie paroizolacyjne o stałym oraz zmiennym oporze dyfuzyjnym. Pierwsze z nich są standardem, chronią konstrukcję przed wilgocią w sposób bierny - nie przepuszczając wilgoci w jedną ani drugą stronę.

Z kolei inteligentne folie o zmiennym oporze dyfuzyjnym działają podwójnie: zimą dzięki wysokiemu oporowi nie dopuszczają do przenikania pary wodnej z pomieszczeń do konstrukcji dachu, z kolei latem, gdy opór jest niski - pozwalają na swobodne przedostanie się wilgoci do wnętrza pomieszczenia.

System ISOVER Vario XtraSafe oprócz folii o poszerzonym zakresie zmienności oporu dyfuzyjnego (0,3-20m) zawiera również odpowiednie taśmy i kleje niezbędne do odpowiedniego, szczelnego, a przy tym łatwego (dzięki nowatorskiej technice łączeń)  montażu. 

Folie paroizolacyjne z akcesoriami