Hero Image
ocieplenie poddasza bezpiecznie pożarowo
bezpieczeństwo pożarowe
zabudowa poddasza
2 min

Poddasze bezpieczne pożarowo z ISOVER i RIGIPS

Bezpieczeństwo przede wszystkim - hasło ważne nie tylko dla inżynierów Isover i Rigips, ale też i dla wszystkich inwestorów, którzy komfortem na swoich poddaszach chcą się cieszyć przez długie lata, bez przykrych niespodzianek wynikłych z zastosowania materiałów, które nie gwarantują bezpieczeństwa pożarowego.

Wspólny system poddaszowy

Z myślą o tych inwestorach powstały wspólne rozwiązania marek budowlanych Saint-Gobain - ISOVER i RIGIPS - których istotą jest połączenie niepalnej, lekkiej i elastycznej wełny szklanej w rolkach z systemem suchej zabudowy opartym na ogniochronnych płytach Rigips z rodziny PRO.

Celem tego połączenia kompatybilnych składników jest "obudowanie" konstrukcji dachu materiałami, które nie przyczynią się do rozprzestrzeniania ognia i nawet w przypadku pożaru pozwolą zminimalizować straty, zredukować ryzyko możliwie wydłużyć czas, w jakim możliwa jest ewakuacja.

ocieplenie poddasza wełną

Zestaw z wysoką reakcją na ogień

Przykładem systemu łączącego właściwości termoizolacyjne z bezpieczeństwem pożarowym jest zestawienie wełny mineralnej ISOVER Super-Mata oraz systemu do zabudowy poddasza RIGIPS m.in. składającego się z płyt ogniochronnych RIGIPS 4PRO™ Fire+ typ DF oraz folii paroizolacyjnej ISOVER Vario®. Wełna szklana w rolkach ISOVER to bardzo dobry izolator, będący jednocześnie materiałem niepalnym, o czym świadczy klasa reakcji na ogień A1.

Oznacza to, że nawet w trakcie pożaru, gdzie temperatura osiąga 800°C, wełna nie zacznie się palić.

Więcej na temat bezpiecznych pożarowo poddaszy można znaleźć TUTAJ.