nagrody i konkursy
środowisko
termomodernizacja
zdrowie i bezpieczeństwo
2 min

Ruszamy z nową edycją „Lepiej bez smogu”!

#LepiejBezSmogu

Pod hasłem „Radość bierze się z powietrza!” rozpoczynamy jesienną odsłonę kampanii społecznej wspierającej rządowe programy na rzecz termomodernizacji. Kampania jest kontynuacją działań promujących ideę termoizolacji w kontekście walki o jakość środowiska i czyste powietrze, ale tym razem z wykorzystaniem systemowych rozwiązań ISOVER, RIGIPS i WEBER.

Prognoza na jutro

Choć dużo już zrobiono w ostatnich kilku latach, to wciąż wiele domów jest nieocieplonych, a niska emisja, pochodząca z domowych pieców grzewczych, to jedna z głównych przyczyn smogu. Dzięki kompleksowej modernizacji budynków jednorodzinnych jakość powietrza w Polsce może znacząco się poprawić w ciągu kilkunastu lat! 

W nowej odsłonie skupiamy się na promocji naszego celu nadrzędnego Making the World a Better Home przekonując, że zaangażowanie w ograniczenie smogu dziś przełoży się na to, jakim powietrzem będą oddychać kolejne pokolenia. To od naszych codziennych decyzji - tych małych względem np. zużycia plastiku, segregacji śmieci czy ekonomicznej jazdy samochodem, ale też tych większych budowlano-remontowych wyborów zależeć będzie jakość naszego życia i naszych bliskich.

Co planujemy?

latawiec lepejbezsmoguMotywem przewodnim kampanii jest latawiec - najstarszy i najprostszy konstrukcyjne przyrząd latający cięższy od powietrza, znany już kilkaset lat przed naszą erą. Symbolizuje wszystko to, co w myśli technicznej sprzyja łączeniu ambitnych i pięknych rozwiązań z poszanowaniem dla środowiska, czy szerzej: cywilizację i naturę.

Głównym filarem kampanii, która będzie realizowana do 31 marca 2022 roku, jest znana już polskim internautom platforma edukacyjna www.lepiejbezsmogu.pl, na której poza kalkulatorami spalania, doboru ocieplenia i artykułami edukacyjnym będą realizowane kolejne działania. 

Wśród nich przeprowadzimy m.in. konkurs dla inwestorów, w którym do wygrania będą ciepłe komplety czapek i szalików z kolekcji Reprezentacji Polski w skokach narciarskich oraz voucher na wypoczynek wśród natury.

ebook o termomodernizacjiJuż niebawem ukaże się najnowsze, rozszerzone wydanie e-booka o termomodernizacji, stanowiące kompendium wiedzy dla inwestora. Zadbamy również o edukację oraz zdrowy oddech dzieci i młodzieży w lokalnych szkołach. 

Obok budowania świadomości w zakresie czynników wpływających na powstawanie smogu i roli termoizolacji w jego zwalczaniu, ważna dla nas jest edukacja w zakresie optymalnego doboru systemów ISOVER, RIGIPS i WEBER do wykonania poprawnej termoizolacji budynku. Akcja #Lepiejbezsmogu będzie widoczna w internecie, a treść komunikacji będzie determinowana przez pogodę i poziom smogu.

Zachęcamy do śledzenia #LepiejBezSmogu: