Obiekty referencyjne

Osiedle BELLA VISTA | Kielce

Architekt
Biuro architektoniczne "DETAN" Sp. z o.o.
Generalny wykonawca
U.R.B. Plus Budownictwo Kołodziej
Inwestor
Perfect Alfa Sp. z o.o.
Lokalizacja

ul. Generała Władysława Andersa 3 Kielce 25-217 Polska

Dwusegmentowe budynki z garażami w części podziemnej. Wieloetapowa inwestycja, której głównymi cechami są kameralność, komfort i nowoczesność, realizowana w 3 etapach przy ul. Gen. Andersa w Kielcach. Zastosowane okładziny ścienne EasyTherm przyczyniły się do znaczącej poprawy walorów termicznych i akustycznych obiektu przy uwzględnieniu ograniczonej grubości ścian.

Wyzwania

W trakcie prac nad specyfikacją projektu obiektu Bella Vista zadanymi i najważniejszymi parametrami do osiągnięcia było zapewnienie izolacyjności cieplnej i akustycznej R’a1 dla całej przegrody - ściany między korytarzem a mieszkaniem. Głównym wyzwaniem było osiągnięcie kompromisu między wymaganiami wykonawczymi a spełnieniem zadanych parametrów, które wpływ będą miały nie tylko na koszty inwestycji ale i koszt budynku podczas eksploatacji w całym cyklu życia.

Rozwiązania

Aby osiągnąć wskazane parametry, zastosowano płyty zespolone  ISOVER EasyTherm z wełny mineralnej szklanej i płyty gk, dzięki którym można było wykorzystać na budowie zadane przez wykonawcę bloczki silikatowe bez strat ciepła, zapewniając odpowiedni poziom izolacyjności akustycznej, co zostało potwierdzone badaniami wykonanymi na poprzedniku ISOVER EasyTherm - produkcie RigiTherm. 

Ocieplenie korytarzy płytą zespoloną ISOVER EasyTherm na osiedlu Bella Vista w Kielcach