Paroizolacja

paroizolacja poddasza

Paroizolacja ISOVER

Ochrona przed wilgocią - zdrowy mikroklimat i trwałość konstrukcji

Do czego służy paroizolacja? Zdrowe i trwałe poddasze.

Ocieplenie wełną o dobrych parametrach izolacyjnych jest istotne dla komfortu cieplnego w pomieszczeniach mieszkalnych, a także oszczędności energii. Dopełnieniem izolacji termicznej jest paroizolacja - to szczelnie zamontowana warstwa folii w ścianie lub w stropie, której celem jest zapobieganie przenikaniu pary wodnej z pomieszczenia do zewnętrznych warstw przegrody budowlanej. 

Pojawienie się na ścianach grzybów i pleśni jest zagrożeniem zarówno dla zdrowia domowników (m.in. alergie, astma), jak i konstrukcji całego budynku.

Nieuniknione występowania pary wodnej będzie zupełnie nieszkodliwe, jeśli zapewnimy jej odpowiedni odpływ na zewnątrz budynku. Dach i ściany zewnętrzne powinny „oddychać”. A to zadanie dla właściwego systemu izolacji termicznej i paroizolacji.

Działanie inteligentnej paroizolacji ISOVER Vario zimą i latem

Sprawdź działanie inteligentnej paroizolacji

Współczynnik oporu dyfuzyjnego (Sd) to równoważna dyfuzyjnie grubość warstwy powietrza stanowiącej opór dla pary wodnej. Sd wyraża się w metrach, im wyższa wartość tym wyższy opór, czyli tym trudniej parze wodnej przedostać się na drugą stronę folii. Sd 20 m oznacza, że materiał stanowi barierę dla pary wodnej porównywalną do warstwy powietrza o grubości 20 m. Na rynku dostępne są folie paroizolacyjne o stałym oraz zmiennym oporze dyfuzyjnym Sd. Pierwsze z nich są standardem, chronią konstrukcję przed wilgocią w sposób bierny - nie przepuszczając wilgoci w jedną ani drugą stronę.

Z kolei inteligentne folie paroizolacyjne o zmiennym oporze dyfuzyjnym mają charakter aktywny - działają podwójnie: zimą dzięki wysokiemu oporowi nie dopuszczają do przenikania pary wodnej z pomieszczeń do konstrukcji dachu, z kolei latem, gdy opór jest niski - pozwalają na swobodne przedostanie się wilgoci do wnętrza pomieszczenia.

System ISOVER Vario XtraSafe oprócz folii o poszerzonym zakresie zmienności oporu dyfuzyjnego (Sd 0,3-25m) zawiera również odpowiednie taśmy i kleje niezbędne do odpowiedniego, szczelnego, a przy tym łatwego (dzięki nowatorskiej technice łączeń) montażu. W połączeniu z termoizolacją ISOVER uzyskujemy zdrowe, bezpieczne pożarowe, ciepłe i energooszczędne poddasze.

Folie paroizolacyjne z akcesoriami