info prasowe
wydarzenia

IV edycja ISOVER Nightskating Gliwice za nami. Setki rolkarzy na ulicach Gliwic!

ISOVER_Nightskating2023_2

 

15 czerwca odbyła się IV jubileuszowa edycja ISOVER Nightskating Gliwice zorganizowana w związku z 30-leciem obecności marki na polskim rynku. Pogoda dopisała, po godzinie 20:00 ruch w centrum Gliwic zdominowali rolkarze - grupa ponad 500 osób przejechała 13-lilometrową trasą wiodącą przez gliwickie ulice. Organizatorami tegorocznej edycji byli oprócz ISOVER także Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” oraz Fundacja ISKIERKA, a patronatem objął ją Prezydent Miasta Gliwice.

13 kilometrów rolkowania

Trasa tegorocznego ISOVER Nightskating Gliwice wiodła ulicą Łużycką, a następnie Wrocławską, Księdza Marcina Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Feliksa Orlickiego, Wyspiańskiego, Wincenta Styczyńskiego, Generała Władysława Andersa, Tadeusza Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńską, Bojkowską, Południową Obwodnicą Gliwic, Okrężną, Macieja Płażyńskiego, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską, rondem Akademickim, ulicą Łużycką, aż do placu Krakowskiego.

ISOVER_Nightskating2023_4
ISOVER_Nightskating2023_5

Jubileuszowa jazda

W tym roku ISOVER obchodzi 30-lecie działalności w Polsce, a nasz tradycyjny już przejazd na rolkach był znakomitą okazją do tego, aby wspólnie świętować ten jubileusz z Gliwiczanami i mieszkańcami okolicznych miast. Pogoda i frekwencja były znakomite. Jechały rodziny z dziećmi, ale też ludzie młodzi i starsi. Wiek nie miał znaczenia, a liczyła się dobra zabawa i aktywnie spędzony wspólnie czas, bo to sport dla każdego. W Gliwicach mieszka spora część naszej załogi i tu też produkujemy wełnę mineralną w rolkach, która służy do ocieplania i termomodernizacji budynków, a tym samym zapewnia ciepło i bezpieczeństwo domownikom. Cieszymy się, że przy okazji naszego jubileuszu mogliśmy wesprzeć zbiórkę charytatywną dla gliwickiej onkologii, aby pomóc osobom, które z powodów zdrowotnych nie mogły być z nami. Dziękujemy wszystkim „rolkarzom” za to, że kolejny raz byli z nami podczas przejazdu i liczymy na kolejne wspólne ciepłe wieczory spędzone aktywnie razem – mówi Zuzanna Schön, członek zarządu ISOVER.

Zobacz film-teledysk

ISOVER Nightskating 2023 - setki rolkarzy na ulicach Gliwic!

ISOVER_Nightskating2023_1
ISOVER_Nightskating2023_6

ISOVER z Fundacją ISKIERKA

W przerwie przejazdu z pomocą wolontariuszy przeprowadziliśmy zbiórkę, której celem jest wsparcie Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, z którego korzystają nie tylko dorośli, ale także mali pacjenci z całego Śląska. 

– Atmosfera była znakomita! Bardzo nas cieszą takie inicjatywy, kiedy dobrą zabawę i aktywność ruchową, łączy się z pomaganiem. To nie tylko przypomnienie jak cenne jest zdrowie, ale i okazja by się nim nacieszyć i wesprzeć tych, którym niestety nie jest dane. To nie pierwsza współpraca Fundacji ISKIERKA z ISOVER. Firma pomagała nam już m.in. przy remontach oddziałów onkologicznych. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, z którego korzystają nie tylko dorośli, ale także mali pacjenci z całego Śląska. Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom – mówi Agnieszka Wydmuch z Fundacji ISKIERKA.

Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa. Kolejna, jubileuszowa 5. edycja ISOVER Nightskating z pewnością powróci za rok.

ISOVER_Nightskating2023_3