Na czym polega metoda lekka-mokra, czyli ETICS?

Jak prawidłowo wykonać izolację metodą ETICS?
W przypadku systemów ETICS parametry użytkowe fasady są uzyskiwane z jednej strony dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości chemii budowlanej i siatek zbrojących, a z drugiej dzięki jakości materiału izolacyjnego. Jeśli wełna mineralna nie spełni swojej funkcji mechanicznej, wówczas nawet najlepsza chemia nie pomoże i system będzie słaby. Mała wytrzymałość wełny mineralnej na ściskanie [CS] to osłabienie odporności udarnościowej fasady. Ponadto w przypadku stosowania wełny o małej wytrzymałości na ściskanie pojawiają się problemy wykonawcze związane z łączeniem mechanicznym. Wełna poddaje się naciskowi przy montażu kołków przez co nie są one później prawidłowo zlicowane z płaszczyzną płyty.Obok lambdy i parametrów technicznych wełen fasadowych istotne znaczenie dla wykonawcy i jakości systemu ETICS ma dokładność wymiarowa produktu w zakresie grubości. Nie powinno się kupować wełen, które mają deklarowaną dokładność wymiarową mniejszą niż T5 (zgodnie z normą T5 to największa dokładność, a T1 najmniejsza). Kupując wełnę z deklarowaną dokładnością wymiarową T4 i mniejszą godzimy się, że dostarczony produkt będzie miał duże różnice grubości pomiędzy płytami. Takie nierówności nie pozwalają wykonawcy wykonać systemu zgodnie z zapisami Aprobaty Technicznej i stanowią przyczynek do pęknięć fasady.
Dokładność wymiarową T5 posiada np. ISOVER 35 - wełna bez wad innych spotykanych na rynku produktów przeznaczonych do ETICS o doskonałej izolacyjności cieplnej.
Wspólne rozwiązanie ISOVER i WEBER

Przykładem polecanego zestawu jest rozwiązanie ISOVER i WEBER, gdzie wełna w płytach Fasoterm 35 łączy się z gamą produktów WEBER wchodzących w skład systemu weber.therm WM. Kompleksowa oferta zawierająca odpowiednie tynki i farby elewacyjne pozwala ocieplić fasady domów zarówno użytkowanych, jak i nowych. Zobacz więcej