
Domy szkieletowe - drewniane
Jaką wełnę wybrać do izolacji budynku szkieletowego?
W lekkim budownictwie szkieletowym także materiał izolacyjny musi być lekki - dlatego lepiej wybrać wełnę szklaną, lżejszą i mniej sztywną od wełny skalnej.
W ofercie ISOVER znajduje się szeroki wybór wełen w rolkach, czyli matach - poręcznych, łatwych w przenoszeniu i montażu, umożliwiających znaczną redukcję odpadów przy przycinaniu. Oferujemy też wełny w postaci płyt - zwłaszcza zalecane tam, gdzie dostępna przestrzeń odpowiada rozmiarowi płyt.
Walory wełny szklanej w domach szkieletowych

W izolacji domów szkieletowych wełna szklana oprócz swoich podstawowych właściwości w zakresie izolacji termicznej posiada dodatkowe walory:
- tłumi hałas i wszelkie niepożądane dźwięki, które w tego typu budynku mogłyby być bardziej uciążliwe, niż w przypadku tradycyjnego murowanego domu
- posiada znakomite walory mechaniczne - wypełnia szczelnie przestrzeń, nie pozostawiając mostków termicznych, nie kruszy się i nie łamie jak np. styropian
- jest niepalna (klasa A) - co szczególnie istotne w przypadku domu drewnianego, stanowi solidną podstawę bezpieczeństwa pożarowego
Zobacz produkty do ocieplenia domów drewnianych i szkieletowych

ISOVER Multimax 30
Płyty z wełny mineralnej szklanej o najlepszym współczynniku
przewodzenia ciepła wśród izolacyjnych materiałów włóknistych. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.

Super-Mata
Wełna mineralna szklana o wysokich właściwościach izolacyjnych, paroprzepuszczalna, zapewnia odpowiedni mikroklimat pomieszczeń. Idealna do ocieplania poddaszy.

Super-Vent Plus
Płyty z wełny mineralnej szklanej o najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła wśród wełen pokrytych ciemnym welonem. Do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna: fasad wentylowanych, murów warstwowych, okładzin i obudów ściennych, konstrukcji szkieletowych.

Profit-Mata
Wełna termoizolacyjna do stosowania wszędzie tam, gdzie najważniejsze są parametry izolacyjne przegrody. Produkt paroprzepuszczalny, zapewnia odpowiedni mikroklimat pomieszczeń.
Fasada ETICS - system ociepleń ISOVER i WEBER
Inżynierowie ISOVER i WEBER opracowali rozwiązanie dla fasad budynków, które łączy izolacyjność termiczną na poziomie zgodnym z Warunkami Technicznymi 2021, właściwości mechaniczne, odporność na warunki pogodowe, bezpieczeństwo pożarowe, trwałość i estetykę.
Poddasze bezpieczne pożarowo z ISOVER i RIGIPS
Dowiedz się, jak wybudować poddasze, które jest ciepłe, trwałe i zapewnia bezpieczeństwo pożarowe.
Ruszamy z nową edycją „Lepiej bez smogu”!
Pod hasłem „Radość bierze się z powietrza!” rozpoczynamy jesienną odsłonę kampanii społecznej wspierającej rządowe programy na rzecz termomodernizacji. Kampania jest kontynuacją działań promujących ideę termoizolacji w kontekście walki o jakość środowiska i czyste powietrze, ale tym razem z wykorzystaniem systemowych rozwiązań ISOVER, RIGIPS i WEBER.
Nowa odsłona Strefy Projektanta
W serwisie Stefa Projektanta, rozbudowanym ostatnio o sekcję Termomodernizacji, wprowadziliśmy kilka zmian, z jednej strony odświeżających jego formułę, z drugiej - ułatwiających kontakt z naszymi inżynierami, a także doradcami projektowymi i inwestycyjnymi.
Sukces Saint-Gobain Construction Products Polska: Kreator Budownictwa Roku w 3 kategoriach!
Za nami finał projektu Kreator Budownictwa Roku 2021. Tegoroczna edycja konkursu okazała się szczęśliwa dla Grupy Saint-Gobain, która zrzesza marki ISOVER, RIGIPS i WEBER. Kapituła przyznała nam prestiżowe wyróżnienie we wszystkich kategoriach: osoba, firma i produkt.